Διαμονή που βασίζεται σε ένα υπέροχο νεοκλασικό κτίριο από τον 18ο αιώνα, που δηλώνεται ως Β. Ι.Χ. Λοιπόν πολιτιστικού ενδιαφέροντος από την Junta de Castilla y León, με την κατηγορία "Μνημείο".
Πρόκειται για ένα παλιό πέτρινο κόσμημα που χρονολογείται από το 1740. Κατασκευάστηκε με διαταγή από τον ευθεία κανόνα του Πανεπιστημίου του Σαντιάγκο, τον Don Juan Antonio Serrano Mañero και ανήκε σε αυτή την ευγενή οικογένεια της περιοχής, μέχρι που στα τέλη του 20ού αιώνα έγινε μέρος του δημοτικού συμβουλίου του Sotillo de la Ribera, του σημερινού ιδιοκτήτη .
Αυτό το κτίριο S. Το XVIII έχει ανακαινιστεί πλήρως και η πρόσοψή του προστατεύεται από την Εθνική Κληρονομιά για τη δομή του και για την κατοχή δύο οικόσημα. Δημοφιλής ως "Μεγάλο Σπίτι".
Βρίσκεται στο κέντρο της πόλης. Το φιλόξενο αποτέλεσμα για τον επισκέπτη ξεχωρίζει από το σπίτι, που επιτυγχάνεται με την ευρυχωρία και την καθαρά χειροποίητη ρουστίκ διακόσμηση, προσαρμοσμένη με διαφορετικό στυλ σε κάθε δωμάτιο. Κρατώντας ακόμη και τις πιο μικρές λεπτομέρειες, πάντα με ποιοτικά έπιπλα. Στα τοιχώματά του κρέμονται εικόνες ζωγράφων από την περιοχή, Fermín Aguayo, Santiago Izquierdo, καθώς και σε όλο το σπίτι, τα ξύλινα γλυπτά από τον Amancio Calvo εκτίθενται.
Cozy γοητευτικό κατάλυμα που προσφέρει όλες τις ανέσεις για τον επισκέπτη, διαφορετικά δωμάτια αναψυχής, δωμάτια με ιδιωτικό μπάνιο και θέρμανση ντίζελ.
Μεγάλες γωνιές για να απολαύσετε με τους φίλους και την οικογένεια. Διατηρεί την αρχαία γοητεία των προγόνων μας, αλλά είναι απόλυτα εξοπλισμένο για να προσφέρει μέγιστη άνεση σε ένα κομψό και ζεστό ρουστίκ περιβάλλον. Είναι το σωστό μέρος για να αποσυνδεθείτε και να απολαύσετε την ειρήνη. Το σπίτι διαθέτει επίσης ιδιωτικό κήπο για την προσωπική σας γαλήνη και χαλάρωση..
* Χαρακτηριστικό είναι στην περιοχή η γεύση ψητό αρνί, με τη σφραγίδα ποιότητας IGP (Castilla y león).
Μπορούμε να φροντίσουμε να το αγοράσουμε και να το ψήσουμε στον παραδοσιακό φούρνο με ξύλα του φούρνου του χωριού σε τιμή κόστους ή μπορείτε επίσης να αγοράσετε το αρνί σε κάθε κρεοπωλείο της περιοχής και να το πάρετε στο φούρνο μόνοι σας.
Ωραία!