Koko loma-asunto

Casa Fresca a 50 Metros de Parque Nacional Tortuguero, Rodeada de Biodiversidad

Majoituspaikan Casa Fresca a 50 Metros de Parque Nacional Tortuguero, Rodeada de Biodiversidad valokuvagalleria

Katettu ulkoalue, jossa on kivipenkkejä, ruukkukasveja ja keltainen punottu tuoli.
Katettu ulkotila, jossa on riippumatto, istuimia ja ruukkukasveja.
Huone
Huone
Sisätilat

Arvostelut

9,4 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Kohokohdat

  • Villi luonto aivan oven takana
    Asiakkaat pitävät erityisesti villieläinten tarkkailusta majoituspaikan alueella.
  • Tutustu lähistön maamerkkeihin
    Tortugueron ranta sijaitsee lähistöllä
1 makuuhuone1 kylpyhuone5 henkilöä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Ilmastointi
  • Terassi tai patio
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Parveke tai patio
  • Oleskelualue

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
pococi, limón
  • Place, Tortugueron ranta
    ‪2 min kävelymatka‬
  • Place, Merikilpikonnien suojelualue
    ‪6 min kävelymatka‬
  • Place, Tortugueron kansallispuisto
    ‪8 min kävelymatka‬

Huoneet ja sängyt

1 makuuhuone (5 henkilöä)

Makuuhuone 1

1 parisänky ja 1 yhden hengen sänky

Olohuone 1

2 yhden hengen sänkyä

1 kylpyhuone

Kylpyhuone 1

Saippua · Pyyhkeet saatavilla · WC-istuin · Vain suihku · Sampoo · Hiustenkuivaaja

Tilat

Terassi tai patio
Kuisti tai lanai
Keittiö
Olohuoneiden lukumäärä
Puutarha
Ruokailualue

Tietoja majoituspaikasta

Casa Fresca a 50 Metros de Parque Nacional Tortuguero, Rodeada de Biodiversidad

Tämän loma-asunnon palveluihin kuuluu puutarha. Loma-asunnossa on ilmainen Wi-Fi ja keittiö, jossa on jääkaappi, uuni ja liesi. Asiakkaiden käytössä on kahvin-/teenkeitin, ruokailupöytä, patio ja älytelevisio.
Ilmastoiduissa huoneissa on tallelokerot ja kahvin-/teenkeitin. Huoneessa on patio. Keittiö, jossa on jääkaappi, liesi ja astiat/ruokailuvälineet. Kylpyhuoneista löytyy suihku ja hiustenkuivaaja.

Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Huoneissa on älytelevisio.

Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.

Lisää päivämäärät nähdäksesi hinnat

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Talon säännöt

Sisäänkirjautuminen klo 15.00 jälkeen
Vuokraajan alaikäraja: 18
Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
default

Lapset

Lapset sallitaan: 0–17-vuotiaat
default

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua
default

Lemmikit

Lemmikkejä ei sallita
default

Tupakointikäytännöt

Tupakointi sallittu: määrätyillä alueilla

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Majoituspaikan numero: 11372267
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole häkävaroitinta tai kaasulaitteita
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole palovaroitinta

Tietoja alueesta

Tortuguero

Lomakoti sijaitsee kohteessa Colorado. Tortugueron kansallispuisto ja Tortugueron kansallispuiston toimisto ovat hyviä kohteita, joissa ihailla paikallista luonnonkauneutta.Tutustu alueen vesiaktiviteetteihin, joihin kuuluu kajakkimelonta ja moottoriveneily, tai ulkoilma-aktiviteetteihin, joihin kuuluu ekokiertomatkat ja vaellus-/pyöräilyreitit.
Kartta
pococi, limón

Lähettyvillä

  • Tortugueron ranta - 2 min kävelymatka - 0.2 km:n päässä
  • Merikilpikonnien suojelualue - 6 min kävelymatka - 0.6 km:n päässä
  • Tortugueron kansallispuisto - 8 min kävelymatka - 0.7 km:n päässä
  • Tortugueron kansallispuiston toimisto - 11 min kävelymatka - 1.0 km:n päässä

Liikkuminen

  • Tortuquero (TTQ) – 1 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • ‪Restaurante Mi Niño - ‬4 min kävelymatka
  • ‪El Patio de Tortuguero - ‬2 min kävelymatka
  • ‪Budda Café - ‬2 min kävelymatka
  • ‪Sunrise Restaurant - ‬5 min kävelymatka
  • ‪La Taberna - ‬5 min kävelymatka

Usein kysytyt kysymykset

Onko Casa Fresca a 50 Metros de Parque Nacional Tortuguero, Rodeada de Biodiversidad lemmikkiystävällinen?

Ei, tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä.

Mihin aikaan majoituspaikan Casa Fresca a 50 Metros de Parque Nacional Tortuguero, Rodeada de Biodiversidad sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00.

Mihin aikaan majoituspaikan Casa Fresca a 50 Metros de Parque Nacional Tortuguero, Rodeada de Biodiversidad uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00.

Missä Casa Fresca a 50 Metros de Parque Nacional Tortuguero, Rodeada de Biodiversidad sijaitsee?

Tortugueron ranta ja Tortugueron kansallispuisto sijaitsevat 10 minuutin kävelymatkan päässä tästä loma-asunnosta. Merikilpikonnien suojelualue ja Tortugueron kansallispuiston toimisto ovat myös 10 minuutin kävelymatkan päässä.

Arvostelut

9,4

Poikkeuksellisen hyvä

Arvostelut näytetään kronologisessa järjestyksessä, ja ne on moderoitu. Arvostelut on tarkistettu, ellei toisin ilmoiteta.
LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 2 kautta 3 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 1 kautta 3 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 3 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 3 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 3 arvostelua

9,4/10

Siisteys

8,0/10

Palvelut/mukavuudet

8,0/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

9,0/10

Sisäänkirjautuminen

10/10

Viestintä

10/10

Sijainti

9,0/10

Listauksen paikkansapitävyys

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Clark

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet, majoituspaikan kunto ja tilat ja viestintä
The monkeys visiting at 4 pm and the jaguar roaming around at 2 am were a highlight.
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

alex g.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

In the heart of the jungle

Right at the edge of town by the national park. Wildlife at you door! Great host !
Yöpyi 5 yötä tammikuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Julie M.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Yöpyi 3 yötä tammikuussa 2025

Tietoa majoittajasta

Majoittaja: cristina Olivares

Majoittajan profiilikuva

Kielet:

englanti, espanja
Kerro, miten voimme parantaa sivustoammeAnna palautetta