Lejlighed·Privat vært

Studiolejlighed med pool tæt på stranden / lufthavnen

Billedgalleri for Studiolejlighed med pool tæt på stranden / lufthavnen

Et poolområde omgivet af frodig vegetation og lyserøde blomster, med frit udsyn til poolen og tilstødende liggestole.
Et lille tekøkken med kaffemaskine, brødrister og vask.
Et badeværelse med toilet, vask og spejl.
Et hotelværelse med seng, skrivebord, stol, spejl og et billede på væggen.
Et hotelværelse med en seng, et natbord, et vægmonteret fjernsyn og en dør til et udendørs område.

Højdepunkter

  • Udendørs pool
    Den udendørs pool udgør en forfriskende oase under åben himmel og er en sjældenhed i dette område.
1 soveværelse1 badeværelsePlads til 2 personer

Populære faciliteter

  • Altan
  • Udendørs pool
  • Tekøkken
  • Rengøring
  • Aircondition
  • Køleskab

Udforsk området

Åbn kort
Pythagoreio, North Aegean Islands
  • Place, Samos Pythagorion Arkæologiske Museum
    ‪2 min. kørsel‬
  • Place, Pythagoreion
    ‪2 min. kørsel‬
  • Place, Potakaki Strand
    ‪2 min. kørsel‬
  • Airport, Samos (SMI-Samos Intl.)
    ‪15 min. gang‬

Værelser og sovepladser

1 soveværelse (2 sovepladser)

1 badeværelse

Badeværelse 1

Områder

Terrasse eller gårdhave
Tekøkken
Altan
Udendørs legeområde
Have

Om overnatningsstedet

Studiolejlighed med pool tæt på stranden / lufthavnen

Villa Anna ligger midt i en frodig have med palmer og farverige blomster og har en pool med en bar ved poolen. Studierne har aircondition og private balkoner eller gårdhave med udsigt over poolen eller haven. Byen Pythagoreion ligger 1. 5 km væk.

De rummelige studios på Anna giver dig et LED-tv og et køleskab. Hver tekøkken har en elkedel, brødrister, kaffemaskine og køkkenudstyr. Der er private badeværelser med bruser, hårtørrer og rengøringsprodukter.

I baren ved poolen kan du nyde en række forskellige græske snacks, drinks, lokale vine og cocktails. BBQ-aftener arrangeres også regelmæssigt. Traditionelle restauranter og caféer kan også findes i den nærliggende by Pythagoreio.

Poolkonkurrencer og andre begivenheder finder sted lejlighedsvis, mens skønhedsbehandlinger samt bådture rundt om øen kan arrangeres efter anmodning. Der tilbydes gratis trådløs internetadgang og gratis parkering på stedet.

Stranden i Potokaki er 800 m. Samos lufthavn ligger kun 1 km væk

Tilføj datoer for priser

Lignende overnatningssteder

Husregler

Indtjekning efter kl. 16.00
Udtjekning inden kl. 11.00
default

Børn

Kun for voksne
default

Begivenheder

Arrangementer er ikke tilladt
default

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt
default

Rygning

Rygning er ikke tilladt

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Overnatningsstedets nr.: 10210792
Dette overnatningssted administreres af en privat vært (en person, der ikke udlejer som virksomhed eller erhverv). EUs forbrugerlov, herunder fortrydelsesret, gælder ikke for din reservation. Din reservation er dog dækket af din private værts afbestillingsregler.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kontanter
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker og førstehjælpskasse
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig

Om området

Samos

Denne lejlighed befinder sig i Samos. Stedets naturskønne områder inkluderer blandt andet Potakaki Strand og Glicorisa Strand, mens Folkemuseet i Samos og Folkloremuseum for Nikolaos Dimitriou Fonden af Samos udgør nogle af kulturelle seværdigheder.
Kort
Pythagoreio, North Aegean Islands

Hvad ligger i nærheden?

  • Samos Pythagorion Arkæologiske Museum - 2 min. kørsel - 1.9 km
  • Pythagoreion - 2 min. kørsel - 1.9 km
  • Potakaki Strand - 2 min. kørsel - 1.5 km
  • Folkloremuseum for Nikolaos Dimitriou Fonden af Samos - 3 min. kørsel - 2.3 km
  • Lykourgos Logothetis Slot - 3 min. kørsel - 2.3 km

Sådan kommer du rundt

  • Samos (SMI-Samos Intl.) - 2 min. kørsel

Restauranter

  • ‪Iliad - ‬3 min. kørsel
  • ‪Yamas Tavern - ‬4 min. kørsel
  • ‪Casa di Roma - ‬3 min. kørsel
  • ‪Summertime Bar - ‬3 min. kørsel
  • ‪Grill Ellinikon - ‬3 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Har Studiolejlighed med pool tæt på stranden / lufthavnen en pool?

Ja, dette overnatningssted har en udendørs pool.

Er Studiolejlighed med pool tæt på stranden / lufthavnen et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Studiolejlighed med pool tæt på stranden / lufthavnen?

Der er mulighed for parkering på overnatningsstedet.

Hvornår er indtjekning på Studiolejlighed med pool tæt på stranden / lufthavnen?

Indtjekning starter kl. 16.00.

Hvornår er udtjekning på Studiolejlighed med pool tæt på stranden / lufthavnen?

Udtjekning er kl. 11.00.

Hvor ligger Studiolejlighed med pool tæt på stranden / lufthavnen?

Dette lejlighedskompleks med familievenlig profil ligger i Samos, kun 15 minutters gang fra Eupalinos-tunnelen og Potakaki Strand. Derudover ligger Folkemuseet i Samos og Nikolaos Dimitriou-folkloremuseet ca. 2 km derfra.

Om værten

Din vært

Værtens profilbillede
Fortæl os, hvordan vi kan forbedre vores hjemmesideGiv feedback