Alpehytte

Luksushytte med pool og sauna ved skiliften

Billedgalleri for Luksushytte med pool og sauna ved skiliften

En swimmingpool med udsigt til bjerge og solnedgang.
Et soveværelse med en stor seng, trævægge, udsigt til bjerge og et natbord med en lampe.
En træchalet med balkon med udsigt over et snedækket bjerglandskab.
Et moderne interiør med træloft, store vinduer med udsigt til bjergene og hyggelige siddepladser.
En rummelig opholdsstue med højt til loftet, træbjælker og store vinduer med udsigt over naturen.

Anmeldelser

9,0 ud af 10.
Fantastisk

Højdepunkter

  • Afslapning i vandet
    Den højt bedømte pool er det perfekte sted at stresse af.
  • Nem adgang til pister
    Et sjældent fund – tag ud på pisterne direkte fra dit dørtrin.
  • Oplev nærliggende seværdigheder
    Nær Schladming Dachstein Skiområde
5 soveværelser1+ badeværelsePlads til 10 personer

Populære faciliteter

  • Adgang til skiterræn lige uden for døren
  • Altan
  • Privat pool
  • Køleskab
  • Mulighed for parkering på stedet
  • Badekar

Udforsk området

Åbn kort
Ennsling
  • Place, Schladming Dachstein Skiområde
    ‪1 min. gang‬
  • Place, Skigebiet Hauser Kaibling
    ‪5 min. gang‬
  • Place, Wollis Tellerlift
    ‪9 min. gang‬

Værelser og sovepladser

5 soveværelser (10 sovepladser)

Soveværelse 1

1 kingsize-seng

Soveværelse 2

1 kingsize-seng

Soveværelse 3

1 kingsize-seng

Soveværelse 4

1 kingsize-seng

Soveværelse 5

1 kingsize-seng

1 badeværelse, 9 toiletter

Badeværelse 1

Badekar

Badeværelse 2

Toilet

Badeværelse 3

Kun brusekabine

Badeværelse 4

Toilet

Badeværelse 5

Toilet

Badeværelse 6

Toilet

Badeværelse 7

Kun brusekabine

Badeværelse 8

Kun brusekabine

Badeværelse 9

Kun brusekabine

Badeværelse 10

Områder

Terrasse eller gårdhave
Køkken
Altan
Spiseområde

Om overnatningsstedet

Luksushytte med pool og sauna ved skiliften

Denne moderne Superior Chalet på 120 m² tilbyder et komfortabelt tilflugtssted for op til 9 gæster med direkte adgang til bjergene. Fra de to møblerede balkoner kan du nyde en fantastisk udsigt over Dachstein-bjergene og den store Enns-dal. Om vinteren har du direkte adgang til ski-in/ski-out, mens vandrestier om sommeren starter lige uden for chaleten.

Fire hyggelige soveværelser tilbyder fleksible sovemuligheder: tre med dobbeltsenge og et med en enkeltseng og en køjeseng. Tre badeværelser har brusere, mens et andet har et badekar. En privat sauna er også tilgængelig til afslapning. Det åbne køkken er udstyret med keramisk kogeplade, ovn, opvaskemaskine, køleskab med fryser, service og køkkenredskaber samt brødrister, elkedel og kaffemaskine. Et lille startsæt med opvaskemaskinetabletter, opvaskemiddel, en svamp, affaldsposer, en rengøringsklud og et viskestykke leveres ved ankomsten.

Gratis Wi-Fi og satellit-tv sørger for underholdning og internetforbindelse. Schladming-Dachstein Sommerkortet er inkluderet fra midten af ​​maj til begyndelsen af ​​november og tilbyder yderligere fordele under dit ophold. Hytten kombinerer således alpin komfort, wellness og en fremragende beliggenhed for aktiviteter i enhver sæson.
Udgifter til opladning af elbiler eller hybridbiler skal altid betales særskillt.
Af hensyn til ro, lejes dette sommerhus ikke ud til ungdomsgrupper

Layout: Stueetage: (entre, soveværelse(dobbeltseng), Soveværelse med badeværelse(dobbeltseng, bruser, håndvask, toilet), Soveværelse med badeværelse(dobbeltseng, bruser, håndvask, toilet), Soveværelse med badeværelse(dobbeltseng, bruser, håndvask, toilet), badeværelse(bruser, sauna), Internetadgang)

På 1. etage: (Stue(Fjernsyn(parabol), sofahjørne, gaspejs), åbent køkken(elkedel, brødrister, komfur(glaskeramisk), kaffemaskine, ovn, mikrobølgeovn, opvaskemaskine , køle-fryseskab), soveværelse(dobbeltseng), badeværelse(badekar, håndvask, toilet), toilet, balkon)

terrasse, havemøbler, parkering, swimmingpool(privat, udendørs, opvarmet)

Tilføj datoer for priser

Lignende overnatningssteder

Husregler

Indtjekning efter kl. 16.00
Minimumsalder for lejere: 21
Udtjekning inden kl. 08.00
default

Børn

Børn i alderen 0-17 år er tilladt
default

Begivenheder

Arrangementer er ikke tilladt
default

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt
default

Rygning

Rygning er ikke tilladt

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Overnatningsstedets nr.: 11201638
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.
Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kontanter
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet

Om området

Haus

Denne alpehytte befinder sig i bjergene i Haus. Zeitroas Museum og Salzwelten Hallstatt er nogle af de kulturelle seværdigheder, mens et par eksempler på de oplevelser, du kan udforske i området, er Dachsteinüberquerung og Rittisberg Coaster. Indtag de nærliggende skibakker med snowboarding, eller undersøg mulighederne for andre udendørsoplevelser såsom slædekørsel.
Kort
Ennsling

Hvad ligger i nærheden?

  • Schladming Dachstein Skiområde - 1 min. gang - 0.0 km
  • Skigebiet Hauser Kaibling - 5 min. gang - 0.4 km
  • Wollis Tellerlift - 9 min. gang - 0.8 km
  • Hauser Kaiblingbahn - 11 min. gang - 1.0 km
  • Planai-Hochwurzen Kabinelift - 8 min. kørsel - 9.2 km

Sådan kommer du rundt

  • Haus im Ennstal Station - 3 min. kørsel
  • Salzburg (SZG-W.A. Mozart) - 73 min. kørsel

Restauranter

  • ‪McDonald's - ‬8 min. gang
  • ‪Onkel Willy's Hütte - ‬26 min. kørsel
  • ‪Hohenhaus Tenne Schladming - ‬8 min. kørsel
  • ‪Schaf-Alm - ‬27 min. kørsel
  • ‪Märchenwiesenhütte - ‬29 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Har Luksushytte med pool og sauna ved skiliften en pool?

Ja, dette overnatningssted har en pool. Blandt pooltyperne finder du en opvarmet pool.

Er Luksushytte med pool og sauna ved skiliften et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Luksushytte med pool og sauna ved skiliften?

Der er mulighed for parkering på overnatningsstedet.

Hvornår er indtjekning på Luksushytte med pool og sauna ved skiliften?

Indtjekning starter kl. 16.00.

Hvornår er udtjekning på Luksushytte med pool og sauna ved skiliften?

Udtjekning er kl. 08.00.

Hvor ligger Luksushytte med pool og sauna ved skiliften?

Med et ophold på denne alpehytte i Haus har du nem adgang til pisterne. denne hytte ligger i bjergene, kun 5 minutters gang fra Schladming Dachstein Skiområde og Skigebiet Hauser Kaibling samt tæt på vinteraktiviteter såsom slædekørsel. Derudover ligger Kaibling 6er Skilift og Höfi-Express I Skilift ca. 5 km derfra. Du kan desuden gå til Haus im Ennstal Station på 24 minutter.

Anmeldelser

9,0

Fantastisk

Anmeldelser vises i kronologisk rækkefølge og har gennemgået en modificerings- og verificeringsproces, medmindre andet er angivet.
Få mere at videÅbner i et nyt vindue
Bedømmelse på 10 − Fremragende. 4 af i alt 6 anmeldelser
Bedømmelse på 8 − Udmærket. 1 af i alt 6 anmeldelser
Bedømmelse på 6 − Okay. 1 af i alt 6 anmeldelser
Bedømmelse på 4 − Dårligt. 0 af i alt 6 anmeldelser
Bedømmelse på 2 − Forfærdeligt. 0 af i alt 6 anmeldelser

6,8/10

Rengøring

8,0/10

Indtjekning

8,0/10

Kommunikation

8,8/10

Området

7,4/10

Annoncens rigtighed

Anmeldelser

Fra en partnerside

10/10 Fremragende

Wir hatten eine tolle Zeit im Haus mit Pool und Sauna. Gerne wieder in der große ...

Wir hatten eine tolle Zeit im Haus mit Pool und Sauna. Gerne wieder in der großen Gruppe. Auch den Brötchenservice haben wir genossen.
Fra en partnerside

10/10 Fremragende

Sehr schönes Ferienhaus mit großer Sauna und kleinem Outdoor -Pool. Toll, dass j ...

Sehr schönes Ferienhaus mit großer Sauna und kleinem Outdoor -Pool. Toll, dass jedes der 5 Schlafzimmer ein eigenes, wenn auch kleines Bad hatte. Küche sehr gut ausgestattet. Haus top sauber in Empfang genommen. Auf Grund des Mietpreises allerdings auch ziemlich „strammes“ Preis-Leistungsverhältnis.
Fra en partnerside

10/10 Fremragende

Das Haus war fantastisch. Wir waren mit sechs Erwachsenen, vier Kindern und eine ...

Das Haus war fantastisch. Wir waren mit sechs Erwachsenen, vier Kindern und einem Baby vor Ort. Gestört hat uns eigentlich gar nichts. Das Gepäck musste Berg hoch getragen werden, da kein Parkplatz direkt am Haus verfügbar war. Dafür war der Ausblick auf den Dachstein jedoch fantastisch. Küche, Sauna, Pool, Schlafzimmer, Wohnzimmer, alles tippitoppi Wir würden das Haus noch mal genauso buchen
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Alles Top !!

Es war einfach perfekt!.netter Empfang, Wir hatten ein Haus für 10 Personen mit Sauna am Pool. Top modern, alles sauber. Zimmer etwas klein, aber ausreichend. Die Badezimmer sind nur mit einer Milchglastür vom Schlafraum getrennt, also nicht ganz privat. Es gibt aber eine separate Toilette im Haus und eine Dusche in der Sauna. Die Lage - direkt an der Piste, besser gehts nicht. Skischuhwärmer im Haus und viel Platz im Wohnbereich - sehr zu empfehlen.
Overnattede 4 nætter i marts 2025
Verificeret anmeldelse

6/10 Okay

Synes godt om: Området
Synes ikke om: Rengøring

Es war schön, aber unsauber und fehlendes Geschirr. Der Kamin funktionierte nicht.

Mäßig ok
Overnattede 10 nætter i marts 2024
Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed

Hat alles gepasst! Wir würden wieder kommen.

Man kann ein wenig rumnörgeln: Sauberkeit war nicht perfekt, viel Staub und Spinnweben, das müsste besser werden. Pool und Sauna waren prima. Lage ist in Ordnung, ist halt etwas abseits und am Hang, ohne Auto geht nicht viel. Das Restaurant vor Ort war leider nichts, die wirkten überfordert. Parkplätze gibt es glaube ich zu wenig, es war stellenweise alles zugeparkt, wenn dann auch morgens noch die Sauberkolonnen anrücken wurde es hier und da ziemlich eng. Schöner Blick von den meisten Häusern.
Overnattede 7 nætter i august 2023

Om værten

Vært: Belvilla by OYO

Værtens profilbillede

Sprog:

engelsk, fransk, hollandsk

Premium-vært

Værten sørger gang på gang for, at gæster får en god oplevelse.
Fortæl os, hvordan vi kan forbedre vores hjemmesideGiv feedback