Hele boligen

Farmhouse paradise with meadows, forests, animals

Billedgalleri for Farmhouse paradise with meadows, forests, animals

Stof med et mønster, der indeholder blomster og dyrefigurer, heriblandt en fugl og en bjørn.
En traditionel bygning i sten med et tagdækket tag, flere vinduer og en grusbelagt indkørsel.
Et overdækket udendørs område med en stenvæg, træmøbler og et hængende, blåt stof.
Høns i en have med lilla blomster.
En hyggelig stue med pejs, en rød sofa og et fjernsyn.

Højdepunkter

  • Nyd den opvarmede pool
    Et sjældent fund i dette område – tag en svømmetur eller en afslappende dukkert.
6 soveværelser4+ badeværelserPlads til 12 personer

Populære faciliteter

  • Boblebad på stedet
  • Privat pool
  • Grill
  • Køleskab
  • Tørretumbler
  • Mulighed for parkering på stedet

Udforsk området

Åbn kort
Saint-Cernin-de-Labarde, Dordogne
  • Place, Saint-Félicien Kirke
    ‪6 min. kørsel‬
  • Place, Château de Monbazillac
    ‪16 min. kørsel‬
  • Place, Château de Lanquais
    ‪18 min. kørsel‬
  • Airport, Bergerac (EGC-Bergerac - Perigord - Dordogne)
    ‪16 min. kørsel‬

Værelser og sovepladser

6 soveværelser (12 sovepladser)

Soveværelse 1

1 kingsize-seng

Soveværelse 2

1 dobbeltseng

Soveværelse 3

1 dobbeltseng

Soveværelse 4

1 kingsize-seng

Soveværelse 5

1 dobbeltseng

Soveværelse 6

1 enkeltseng

4 badeværelser, 1 toilet

Badeværelse 1

Badeværelse 2

Badeværelse 3

Badeværelse 4

Badeværelse 5

Områder

Terrasse eller gårdhave
Køkken
Antal stuer
Have

Om overnatningsstedet

Farmhouse paradise with meadows, forests, animals

Welcome to L'Ours et Son Petit Oiseau (The Bear and his Little Bird), set in 8 acres with views over a wild valley run with deer and sanglier.

Cool off in the saltwater pool, relax in a hammock, unwind in the wood-fired hot tub, or get to know the many animals who also call this place home. Cicadas and birds sing to the setting sun, and there's not a human soul for miles.

Fields and vineyards lead to the winding streets of medieval Issigeac, a boulangerie, a café and the perfect afternoon.

Tilføj datoer for priser

Lignende overnatningssteder

Husregler

Indtjekning efter kl. 16.00
Minimumsalder for lejere: 21
Udtjekning inden kl. 10.00
default

Børn

Børn i alderen 0-17 år er tilladt
Children are welcome at this property
default

Begivenheder

Arrangementer er tilladt
default

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt
No pets allowed at this property
default

Rygning

Rygning er tilladt: I udvalgte områder
Smoking is allowed at this property

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Overnatningsstedets nr.: 12265140
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.
Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Fester og events er tilladt på stedet
Værten har angivet, at der er en kuliltealarm på overnatningsstedet
Værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker og førstehjælpskasse
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig

Om området

Saint-Cernin-de-Labarde

Denne villa befinder sig ved en sø i Saint-Cernin-de-Labarde. Moulin de la Rouzique og Vin- og Flodfartsmuseum er nogle af de kulturelle seværdigheder, mens nogle af områdets andre seværdigheder inkluderer Château de Lanquais og Château de Monbazillac. Labyrinthe Végétal les Fées Mères og Kulturcenter Michel Manet er også et besøg værd.
Kort
Saint-Cernin-de-Labarde, Dordogne

Hvad ligger i nærheden?

  • Saint-Félicien Kirke - 6 min. kørsel - 4.8 km
  • Château de Monbazillac - 16 min. kørsel - 16.1 km
  • Château de Lanquais - 18 min. kørsel - 16.6 km
  • Bergerac Maison des Vins - 20 min. kørsel - 19.3 km
  • Cyrano de Bergerac-statuen - 20 min. kørsel - 19.3 km

Sådan kommer du rundt

  • Creysse Station - 20 min. kørsel
  • Bergerac (EGC-Bergerac - Perigord - Dordogne) - 21 min. kørsel

Restauranter

  • ‪Le Saint Exupery - ‬16 min. kørsel
  • ‪le lion d'or - ‬6 min. kørsel
  • ‪La Brucelière - ‬6 min. kørsel
  • ‪Bar Restaurant L'Escale - ‬16 min. kørsel
  • ‪Restaurant L'atelier - ‬5 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Har Farmhouse paradise with meadows, forests, animals en pool?

Ja, dette overnatningssted har en udendørs pool. Blandt pooltyperne finder du en opvarmet pool.

Er Farmhouse paradise with meadows, forests, animals et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Farmhouse paradise with meadows, forests, animals?

Der er mulighed for parkering på overnatningsstedet.

Hvornår er indtjekning på Farmhouse paradise with meadows, forests, animals?

Indtjekning starter kl. 16.00.

Hvornår er udtjekning på Farmhouse paradise with meadows, forests, animals?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger Farmhouse paradise with meadows, forests, animals?

Denne villa ligger ved en sø, kun 4,5 km fra Saint-Félicien Kirke og ca. 15 km fra Vingård des Verdots og Château du Haut Pezaud. Derudover ligger Château de Lanquais og Château de Monbazillac ca. 15 km derfra.

Om værten

Din vært

Værtens profilbillede
Fortæl os, hvordan vi kan forbedre vores hjemmesideGiv feedback