Hele boligen·Privat vært

Hyggeligt Studio Guest House

Billedgalleri for Hyggeligt Studio Guest House

Et kompakt køkken med hvide skabe, en indbygget ovn og et vindue med persienner.
Et soveværelse med seng, skrivebord og stol.
Et lille værelse med et fjernsyn ophængt på væggen, et bord med fjernbetjening og et vindue med persienner.
Et køkken med en stålvask, et vindue med rullegardiner, og en backsplash med sorte og grå fliser.
En lille, etetages bolig med en veranda og et picnicbord foran.

Anmeldelser

10 ud af 10, Gæstefavorit
Blandt de bedst anmeldte overnatningssteder i dette område

Højdepunkter

  • Højt bedømte komfortable senge
    Gæsterne kunne lide de behagelige senge.
  • Central beliggenhed
    Du er aldrig langt fra din destination med denne praktiske beliggenhed.
  • Oplev nærliggende seværdigheder
    Nær Yakima Greenway
1 soveværelse1 badeværelsePlads til 2 personer

Populære faciliteter

  • Swimmingpool
  • Mulighed for parkering på stedet
  • Køkken
  • Aircondition
  • Veranda eller hawaiiansk terrasse
  • Internetadgang

Udforsk området

Åbn kort
Yakima, WA
  • Place, Yakima Greenway
    ‪8 min. gang‬
  • Place, Yakima Valley Museum
    ‪8 min. gang‬
  • Place, Yakima Valley Trolleys
    ‪4 min. kørsel‬
  • Airport, Yakima, WA (YKM-Yakima Air Terminal - McAllister Field)
    ‪7 min. kørsel‬

Sovepladser

1 soveværelse (2 sovepladser)

1 badeværelse

Badeværelse 1

Områder

Veranda eller hawaiiansk terrasse
Køkken
Spiseområde

Om overnatningsstedet

Hyggeligt Studio Guest House

Hyggeligt studio-pension i det vidunderlige kvarter Franklin Park. Gemt væk på bagsiden af ejendommen bag hovedhuset. Lille plads med komplet køkken, velindrettet til at give alt hvad du behøver for et dejligt ophold. Dejlig privat udendørs plads bag hjemmet. Udstyret med Wi-Fi og kabel inklusive HBO og Showtime.
Beliggende lige overfor Franklin Park. Deltag i aftenvandrere, leg lidt tennis, svøm i den offentlige pool, nyd musikken i parken, eller pak mad og nyd en aftenpiknik.

Tilføj datoer for priser

Lignende overnatningssteder

Husregler

Indtjekning efter kl. 15.00
Udtjekning inden kl. 11.00
default

Børn

Kun for voksne
default

Begivenheder

Arrangementer er ikke tilladt
default

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt
default

Rygning

Rygning er ikke tilladt
No smoking No guests other than those listed in the reservation No loud noise/music

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Overnatningsstedets nr.: 1692393vb
Dette overnatningssted administreres af en privat vært (en person, der ikke udlejer som virksomhed eller erhverv). EUs forbrugerlov, herunder fortrydelsesret, gælder ikke for din reservation. Din reservation er dog dækket af din private værts afbestillingsregler.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Værten har angivet, at der er en kuliltealarm på overnatningsstedet
Værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer sikkerhedsalarm og lås med dødbolt
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig

Om området

Yakima

Denne feriebolig befinder sig i Central Valley – et område i Yakima. Yakima Sportsman State Park og Yakima River Valley reflekterer områdets naturlige skønhed. Områdets andre seværdigheder inkluderer Yakima Valley Trolleys og State Fair Park & Yakima Valley SunDome. Central Washington State Fair og Meadowbrook Family Fun Center er også et besøg værd.
Kort
Yakima, WA

Hvad ligger i nærheden?

  • Yakima Greenway - 8 min. gang - 0.7 km
  • Yakima Valley Museum - 8 min. gang - 0.7 km
  • Yakima Valley Trolleys - 4 min. kørsel - 2.1 km
  • Yakima Convention Center - 7 min. kørsel - 3.5 km
  • Yakima Valley Sundome - 10 min. kørsel - 4.4 km

Sådan kommer du rundt

  • Yakima, WA (YKM-Yakima Air Terminal - McAllister Field) - 9 min. kørsel

Restauranter

  • ‪McDonald's - ‬18 min. gang
  • ‪Taco Bell - ‬15 min. gang
  • ‪The Den - ‬3 min. kørsel
  • ‪Burger Ranch - ‬18 min. gang
  • ‪Burger King - ‬3 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Har Hyggeligt Studio Guest House en pool?

Ja, dette overnatningssted har en pool.

Er Hyggeligt Studio Guest House et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Hyggeligt Studio Guest House?

Der er mulighed for parkering på overnatningsstedet.

Hvornår er indtjekning på Hyggeligt Studio Guest House?

Indtjekning starter kl. 15.00.

Hvornår er udtjekning på Hyggeligt Studio Guest House?

Udtjekning er kl. 11.00.

Hvor ligger Hyggeligt Studio Guest House?

Dette feriested ligger i Central Valley, kun 10 minutters gang fra Yakima River Valley, Yakima Greenway og Yakima Valley Museum. Derudover ligger Virginia Mason Memorial - Yakima Valley Memorial Hospital og Yakima Valley Trolleys ca. 3 km derfra.

Anmeldelser

10

Enestående

Anmeldelser vises i kronologisk rækkefølge og har gennemgået en modificerings- og verificeringsproces, medmindre andet er angivet.
Få mere at videÅbner i et nyt vindue
Bedømmelse på 10 − Fremragende. 57 af i alt 58 anmeldelser
Bedømmelse på 8 − Udmærket. 1 af i alt 58 anmeldelser
Bedømmelse på 6 − Okay. 0 af i alt 58 anmeldelser
Bedømmelse på 4 − Dårligt. 0 af i alt 58 anmeldelser
Bedømmelse på 2 − Forfærdeligt. 0 af i alt 58 anmeldelser

10/10

Rengøring

10/10

Indtjekning

10/10

Kommunikation

10/10

Området

10/10

Annoncens rigtighed

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Fun little place to stay
Overnattede 1 nat i juli 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Wonderful studio. Highly recommend.
Overnattede 3 nætter i juli 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Perfect for a quick weekend getaway. It was an amazing space.
Overnattede 1 nat i februar 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Great location!
Overnattede 1 nat i oktober 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Great visit

We were visiting for the State track meet and it was a perfect place to be!
Overnattede 3 nætter i maj 2025
Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, annoncens rigtighed
Very nice little house! Super clean - loved that
Overnattede 1 nat i januar 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
It was a cute and clean place. It had everything, including a full kitchen. We enjoyed going for a walk around the park across the street. It's in a beautiful neighborhood. I hope to stay here again.
Overnattede 1 nat i marts 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Visit to Yakima for our Scout Camper

We enjoyed our stay. The guest house was clean, comfortable and quiet.
Overnattede 2 nætter i juni 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

A great stay!

My wife and I had an excellent stay in Yakima. We would both highly recommend this property.
Overnattede 4 nætter i august 2024
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Beautiful location, near a fabulous park. Near a Safeway and nice kitchen to cook in.
Overnattede 1 nat i juli 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Great overnight stay! Very thoughtful touches and good bed and shower. Will definitely stag again!
Overnattede 1 nat i august 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Cozy little place

Love our stay…really clean and quiet area…we will book in the future…
Overnattede 4 nætter i april 2024
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Perfect little cottage for two!
Overnattede 2 nætter i august 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
This is the second time I've stayed at this cozy little place. This time I was able to bring my husband along and we were able to stay longer. Just like the last time everything was clean and comfortable and the few times I needed to contact our host she was quick to respond and extremely accommodating. I love the peaceful atmosphere and the little kitchen is a fantastic feature.
Overnattede 3 nætter i marts 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Great Accommodations!

Very clean, centrally located, and great communication. Will stay again.
Overnattede 3 nætter i januar 2024
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
My husband and I enjoed this property very much. It was super clean, well-stocked, the bed was comfortable, and had all of the amenities. We loved the location, especially the park across the street.
Overnattede 3 nætter i juli 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Clean and cozy

It's clean and cozy. I'd stay here again.
Overnattede 4 nætter i maj 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Nice, clean space with everything you need. Quiet neighborhood, but still easy access to everything we came to do.
Overnattede 2 nætter i august 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Nice place

We enjoyed our stay. Very quiet, clean and secure. The park across the street was great, we were able to get a walk in.
Overnattede 1 nat i marts 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Perfect little house

We had a nice weekend stay at this cute little house. It was clean and we would definitely stay here again. The owner was helpful and communication was great.
Overnattede 2 nætter i juni 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Nice sanctuary

Was visiting my father in hospital, so it was wonderful to rest at the cozy guest house.
Overnattede 3 nætter i april 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Wonderful!

We thoroughly enjoyed this nice, clean, quiet little cottage with great privacy as well! Loved it, Thanks so much!!
Overnattede 2 nætter i juni 2024
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Lovely cottage, great location for walking. The space is very clean and nice. Monica was very helpful and professional. As a female traveling solo, I felt very safe staying here and would for sure stay again!
Overnattede 1 nat i september 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Stay at house on 19th Ave.

Very relaxing & quiet. Convenient to everywhere I needed to be. Enjoyed the stay.
Overnattede 2 nætter i juli 2023
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

In Yakima, stay at this cute place!

Very clean and cozy with a very comfortable bed. We were appreciative of the quiet neighborhood and woke up refreshed. Highly recommend
Overnattede 1 nat i februar 2025

Om værten

Vært: Monica Painton

Værtens profilbillede

Sprog:

engelsk

Premium-vært

Værten sørger gang på gang for, at gæster får en god oplevelse.
Fortæl os, hvordan vi kan forbedre vores hjemmesideGiv feedback