Hele boligen

The Hanna Home- Inground Pool

Billedgalleri for The Hanna Home- Inground Pool

Et moderne køkken med lyse skabe, rustfrie hvidevarer og en central køkkenø med barstole.
Et moderne køkken med hvide skabe, en central ø med barstole og en trappe, der fører op til en opholdsstue med en sofa og sofabord.
En stue med sofa, to lænestole, sofabord, fjernsyn og et stort vindue med gardiner.
En hvid murstenspejs med træhylde, et blomsterbillede og en vase med rør.
Et spiseområde med et rundt glasbord, hvide stole og et maleri af en sti med træer på væggen.

Anmeldelser

7,2 ud af 10.
Godt

Højdepunkter

  • Udendørs pool
    Den udendørs pool udgør en forfriskende oase under åben himmel og er en sjældenhed i dette område.

Populære faciliteter

  • Terrasse
  • Swimmingpool
  • Aircondition
  • Kæledyrsvenligt
  • Vaskemaskine
  • Internet

Udforsk området

Åbn kort
Sarnia, ON
  • Place, Howard Watson Nature Trail
    ‪15 min. gang‬
  • Place, Lambton College
    ‪19 min. gang‬
  • Place, Canatara Beach and Park
    ‪9 min. kørsel‬
  • Airport, Sarnia, ON (YZR-Chris Hadfield)
    ‪6 min. kørsel‬

Værelser og sovepladser

5 soveværelser (12 sovepladser)

Soveværelse 1

1 queensize-seng

Soveværelse 2

1 dobbeltseng

Soveværelse 3

1 dobbeltseng

Soveværelse 4

1 queensize-seng

Soveværelse 5

1 queensize-seng

2 badeværelser

Badeværelse 1

Sæbe · Håndklæder til rådighed · Badekar eller brusekabine · Toilet · Shampoo

Badeværelse 2

Sæbe · Håndklæder til rådighed · Badekar eller brusekabine · Toilet · Shampoo

Områder

Terrasse eller gårdhave
Køkken

Tilføj datoer for priser

Lignende overnatningssteder

Om området

Sarnia

Denne feriebolig befinder sig i Sarnia. Stedets naturskønne områder inkluderer blandt andet Suncor Energy Foundation Nature Way Trailhead og Perch Creek Habitat Management Area, mens Sarnia Library Theatre og Imperial Theatre udgør nogle af kulturelle seværdigheder. Ser du frem til et event eller en sportbegivenhed under din rejse? Se, hvad Progressive Auto Sales Arena eller Pat Stapleton Arena har på programmet.
Kort
Sarnia, ON

Hvad ligger i nærheden?

  • Howard Watson Nature Trail - 15 min. gang - 1.3 km
  • Lambton College - 19 min. gang - 1.7 km
  • Progressive Auto Sales Arena - 3 min. kørsel - 3.2 km
  • Lambton Mall - 5 min. kørsel - 5.0 km
  • Canatara Beach and Park - 9 min. kørsel - 12.2 km

Sådan kommer du rundt

  • Sarnia Station - 7 min. kørsel
  • Sarnia, ON (YZR-Chris Hadfield) - 17 min. kørsel

Restauranter

  • ‪Red Swan Pizza - ‬2 min. kørsel
  • ‪Tim Hortons - ‬3 min. kørsel
  • ‪Tim Hortons - ‬12 min. gang
  • ‪Burger King - ‬3 min. kørsel
  • ‪Midtown TAP&Grill - ‬3 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Har The Hanna Home- Inground Pool en pool?

Ja, dette overnatningssted har en udendørs pool.

Er The Hanna Home- Inground Pool et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Ja, dette overnatningssted tillader kæledyr (maks. 1 i alt).

Hvor meget koster parkering hos The Hanna Home- Inground Pool?

Der er mulighed for parkering på overnatningsstedet.

Hvornår er indtjekning på The Hanna Home- Inground Pool?

Indtjekning starter kl. 16.00.

Hvornår er udtjekning på The Hanna Home- Inground Pool?

Udtjekning er kl. 11.00.

Hvor ligger The Hanna Home- Inground Pool?

Feriested ligger i Sarnia, kun 2 km fra Howard Watson Nature Trail og Lambton College. Derudover ligger Progressive Auto Sales Arena og Lambton Mall ca. 3 km derfra.

Anmeldelser

7,2

Godt

Anmeldelser vises i kronologisk rækkefølge og har gennemgået en modificerings- og verificeringsproces, medmindre andet er angivet.
Få mere at videÅbner i et nyt vindue
Bedømmelse på 10 − Fremragende. 2 af i alt 5 anmeldelser
Bedømmelse på 8 − Udmærket. 1 af i alt 5 anmeldelser
Bedømmelse på 6 − Okay. 1 af i alt 5 anmeldelser
Bedømmelse på 4 − Dårligt. 0 af i alt 5 anmeldelser
Bedømmelse på 2 − Forfærdeligt. 1 af i alt 5 anmeldelser

8,8/10

Rengøring

8,8/10

Indtjekning

8,0/10

Kommunikation

9,2/10

Området

9,2/10

Annoncens rigtighed

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Great place had every thing we needed and more. Host stayed in touch and was very quick to answer questions.
Overnattede 2 nætter i februar 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
We had a wonderful stay is this well appointed home in a lovely quiet neighbourhood. Solid amenities. Very clean. Multi level living but still not too many stairs. Pool looked fabulous but it was still a bit chilly to test out.
Overnattede 4 nætter i april 2026
Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
The house had lots of space which would be perfect for family or friend groups. Tidy and well appointed. The few things I would have liked to see would be additional towels because of the pool. We didn’t have a large group so were able to pull towels from unused bedrooms, but larger groups might find this difficult. Also seemed to be missing and type of dish cloth or tea towels for the kitchen area. We’ve been making simply made due with paper towels.
Overnattede 3 nætter i juli 2026
Verificeret anmeldelse

6/10 Okay

Synes godt om: Indtjekning, beliggenhed
Synes ikke om: Kommunikation
Several thoughts on the property: Pro- Check in was very easy, host communicated the day before. Pro- Pool was clean- we didn't use it but would have if we had a chancePro- House was clean- adequate kitchen suppliesCon- All beds were small and had uncomfortable mattressesCon- The upstairs was several degrees hotter than downstairs which meant some of us froze while some sweat. Con- And the biggest one: I picked the house due to access to a washer/dryer. When I arrived, I told the host that there was no detergent after she asked if there was anything I needed. She said she would bring by detergent and then ghosted me until it was time to check out. It was extremely frustrating to not be able to wash my clothes since we packed light with the anticipation of being able to use a washer/dryer. Overall, I would not use this company or stay in this house again.
Overnattede 3 nætter i juni 2026
Verificeret anmeldelse

2/10 Bundkarakter

Synes godt om: Rengøring, beliggenhed, annoncens rigtighed
Upon arrival, the house was unlocked. The furnace had been switched over to AC and a house temperature inside was 50. We turned the furnace thermostat up and proceeded to unpack. After over two hours, the temperature had not recovered. We contacted the host. I told her we were going to get a hotel as we had a baby and could not spend the . She was able to provide us with another house in Sarnia. So we proceeded to move everything out and move into a new house, by this time it was after 9 o’clock. The second house while acceptable had a much less convenient floor plan, layout, and lacked several amenities of the Hanna House. I had contacted the host to let her know of our concerns and have not heard back. Overall, we were disappointed with our experience.
Overnattede 3 nætter i marts 2026
Fortæl os, hvordan vi kan forbedre vores hjemmesideGiv feedback