Lejlighed

809 North Creek at North Base with Hot Tub

Billedgalleri for 809 North Creek at North Base with Hot Tub

Et sneklædt feriested med flere bygninger, heriblandt et markant tårn og flere højhuse.
En stue med pejs, sofa, sofabord og fjernsyn.
En swimmingpool med et boblebad, træterrasse og en bygning med skiltet "Thai Food".
Et soveværelse med en stor seng, et skab, et skrivebord, et fladskærms-tv og en balkon med udsigt.
En træterrasse med udendørs møbler og en swimmingpool.

Anmeldelser

9,0 ud af 10.
Fantastisk

Højdepunkter

  • Højt bedømte komfortable senge
    Gæsterne kunne lide de behagelige senge.
  • Nem adgang til pister
    Et sjældent fund – tag ud på pisterne direkte fra dit dørtrin.
  • Oplev nærliggende seværdigheder
    I nærheden af Blue Mountain Ski Resort

Populære faciliteter

  • Adgang til skiterræn lige uden for døren
  • Altan
  • Boblebad på stedet
  • Swimmingpool
  • Aircondition
  • Køleskab

Udforsk området

Åbn kort
The Blue Mountains, ON
  • Place, Blue Mountain Ski Resort
    ‪5 min. gang‬
  • Place, Monterra Golf
    ‪3 min. kørsel‬
  • Place, Ridge Runner Mountain Coaster
    ‪5 min. kørsel‬

Værelser og sovepladser

2 soveværelser (6 sovepladser)

Soveværelse 1

1 queensize-seng

Soveværelse 2

1 kingsize-seng

2 badeværelser

Badeværelse 1

Badeværelse 2

Områder

Køkken
Altan
Spiseområde

Tilføj datoer for priser

Lignende overnatningssteder

Om området

The Blue Mountains

Denne lejlighed befinder sig i Craigleith – et område i The Blue Mountains, der ligger i bjergene. Blue Mountain Ski Resort og Scandinave Spa Blue Mountain er begge et besøg værd, hvis oplevelser ligger høj på listen. Ridge Runner Mountain Coaster og Plunge Aquatic Center er også et besøg værd.
Kort
The Blue Mountains, ON

Hvad ligger i nærheden?

  • Blue Mountain Ski Resort - 5 min. gang - 0.5 km
  • Craigleith Heritage Depot - 2 min. kørsel - 1.8 km
  • Monterra Golf - 3 min. kørsel - 2.6 km
  • Plunge Aquatic Center - 4 min. kørsel - 3.3 km
  • Ridge Runner Mountain Coaster - 5 min. kørsel - 3.7 km

Restauranter

  • ‪Collingwood Coffee Company - ‬12 min. kørsel
  • ‪Side Launch Brewing Co - ‬9 min. kørsel
  • ‪Starbucks - ‬3 min. kørsel
  • ‪Montana's - ‬11 min. kørsel
  • ‪Wendy's - ‬12 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Har 809 North Creek at North Base with Hot Tub en pool?

Ja, dette overnatningssted har en pool.

Er 809 North Creek at North Base with Hot Tub et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos 809 North Creek at North Base with Hot Tub?

Der er mulighed for parkering på overnatningsstedet.

Hvornår er indtjekning på 809 North Creek at North Base with Hot Tub?

Indtjekning starter kl. 16.00.

Hvornår er udtjekning på 809 North Creek at North Base with Hot Tub?

Udtjekning er kl. 11.00.

Hvor ligger 809 North Creek at North Base with Hot Tub?

Med et ophold på denne lejlighed i Craigleith har du nem adgang til pisterne. dette lejlighedskompleks ligger i bjergene, kun 2 km fra Blue Mountain Village, Blue Mountain Ski Resort og Cascade Putting Course. Derudover ligger Scandinave Spa Blue Mountain 4,4 km derfra.

Anmeldelser

9,0

Fantastisk

Anmeldelser vises i kronologisk rækkefølge og har gennemgået en modificerings- og verificeringsproces, medmindre andet er angivet.
Få mere at videÅbner i et nyt vindue
Bedømmelse på 10 − Fremragende. 7 af i alt 11 anmeldelser
Bedømmelse på 8 − Udmærket. 2 af i alt 11 anmeldelser
Bedømmelse på 6 − Okay. 2 af i alt 11 anmeldelser
Bedømmelse på 4 − Dårligt. 0 af i alt 11 anmeldelser
Bedømmelse på 2 − Forfærdeligt. 0 af i alt 11 anmeldelser

8,4/10

Rengøring

9,8/10

Indtjekning

9,4/10

Kommunikation

9,4/10

Området

9,4/10

Annoncens rigtighed

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Great stay

Had a great stay! Highly recommend if you want to enjoy Collingwood area.
Overnattede 2 nætter i marts 2023
Verificeret anmeldelse

6/10 Okay

Synes godt om: Indtjekning, beliggenhed, annoncens rigtighed
Bedrooms size were okay. The kitchen is small and not well lighted with limited ustensils
Overnattede 5 nætter i august 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Perfect Blue Mountain Stay

This place was the perfect stay for us. Clean, roomy, and well located. The beds were comfy and the 2nd tv was the perfect bonus for us once the kids were asleep.
Overnattede 3 nætter i januar 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Well maintained property

Great vacation
Overnattede 3 nætter i januar 2023
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Spacious, perfectly located ski lodge

My children and I have been to Blue Mountain a few times and always choose to stay in this property. The units are well-equipped, the mgmt. is very communicative and responsive and the location is fantastic. Highly recommend it for anyone looking for a ski getaway with young kids.
Overnattede 4 nætter i december 2023
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Craigleith

Good location, great community
Overnattede 3 nætter i august 2021
Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Synes godt om: Indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Getaway

Spent some relaxing time with friends.
Overnattede 2 nætter i november 2023
Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed
Place was great! Not too far from the village. Walking distance - but we parked nearby just because we had a little one and elderly with us. It states in the description to bring your own shampoo etc. But they did provide complimentary shampoos (no conditioner), soap bars and some packaged makeup remover towelettes. This was a nice surprise and touch. Check I’m was seamless and we even got to check in earlier than the anticipated check in time. Check out was also super easy. Water pressure in showers was great. Beds were comfortable as well. Overall, great stay and all consider it again.
Overnattede 2 nætter i august 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Blue Mountains Anniversary Getaway!

Everything about our getaway to Blue mountains was great. The property, scenery, amenities, activities and company! You won’t be disappointed. The property checks off all the boxes.
Overnattede 2 nætter i august 2022
Verificeret anmeldelse

6/10 Okay

Synes godt om: Indtjekning, kommunikation
Overnattede 3 nætter i december 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Overnattede 3 nætter i juni 2025
Fortæl os, hvordan vi kan forbedre vores hjemmesideGiv feedback