Privat vært

Ferienanlage Saaleblick

Vælg datoer for at se priser

Billedgalleri for Ferienanlage Saaleblick

En indendørs swimmingpool med træloft og vægmonterede lys.
Et toetagers hus med garage, veranda og have med blomster og buske.
En legestruktur i træ med rutchebane og gyngestole.
Et lille trælegethus med et gråt markise, omgivet af sand og legetøj.
Et soveværelse med sengegavl i træ, seng med blomstret sengetøj, to sengeborde og en vægmonteret lampe.

Anmeldelser

8,0 ud af 10.
Rigtig godt

Højdepunkter

  • Strandudstyr
    Et sjældent fund – strandudstyret er klar til skønne dage ved havet.
  • Oplev nærliggende seværdigheder
    I nærheden af Naturpark Bayerische Rhön

Populære faciliteter

  • Privat pool
  • Grill
  • Internet
  • Køleskab
  • Vaskemaskine
  • Morgenmad tilgængelig
Den nuværende pris er 2.597 kr.
866 kr. pr. nat
inkluderer skatter og gebyrer
6. feb. - 9. feb. 2027

Udforsk området

Åbn kort
Gräfendorf, BY
  • Place, Naturpark Bayerischer Spessart
    ‪1 min. gang‬
  • Place, Naturpark Bayerische Rhön
    ‪9 min. gang‬
  • Place, Fränkische Saale
    ‪11 min. gang‬

Værelser og sovepladser

2 soveværelser (4 sovepladser)

Soveværelse 1

1 dobbeltseng

Soveværelse 2

2 enkeltsenge

1 badeværelse

Badeværelse 1

Toilet · Kun brusekabine

Områder

Køkken
Separat spiseområde
Have
Den nuværende pris er 2.597 kr.
866 kr. pr. nat
inkluderer skatter og gebyrer
6. feb. - 9. feb. 2027

Lignende overnatningssteder

Om overnatningsstedet

Ferienanlage Saaleblick

Lejligheden kompleks er idyllisk beliggende i udkanten med smuk udsigt over den frankiske Saale.
Vores 6 kærligt møblerede lejligheder er udstyret med fladskærms-tv, Wi-Fi, komfort i køkkenet, rummelig stue og to separate soveværelser.
Børn kan bevæge sig frit på den rummelige grund eller tilbringe tid på legepladsen.
I indendørs swimmingpoolen, som kun er tilgængelig for gæster, er resten helt afrundet. Hver lejlighed har sin egen overdækket terrasse med havemøbler, hvor du kan nyde udsigten og ferien i fred.

Husregler

Indtjekning efter kl. 15.00
Udtjekning inden kl. 10.00
default

Børn

Børn i alderen 0-17 år er tilladt
default

Begivenheder

Arrangementer er ikke tilladt
default

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt
default

Rygning

Rygning er ikke tilladt

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Overnatningsstedets nr.: 2756520
Dette overnatningssted administreres af en privat vært (en person, der ikke udlejer som virksomhed eller erhverv). EUs forbrugerlov, herunder fortrydelsesret, gælder ikke for din reservation. Din reservation er dog dækket af din private værts afbestillingsregler.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer røgalarm

Ofte stillede spørgsmål

Har Ferienanlage Saaleblick en pool?

Ja, dette overnatningssted har en indendørs pool.

Hvad koster det at overnatte hos Ferienanlage Saaleblick?

Priserne for 1 nat for 2 voksne hos Ferienanlage Saaleblick den 6. feb. 2027 starter fra 2.597 kr., inkl. skatter og gebyrer, fra og med den 25. sep. 2026. Denne pris er baseret på den laveste pris pr. nat fundet inden for de seneste 24 timer for ophold i de næste 30 dage. Priser kan til enhver tid ændres. Vælg dine datoer for mere præcise priser.

Er Ferienanlage Saaleblick et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Ferienanlage Saaleblick?

Der er mulighed for parkering på overnatningsstedet.

Hvornår er indtjekning på Ferienanlage Saaleblick?

Indtjekning starter kl. 15.00.

Hvornår er udtjekning på Ferienanlage Saaleblick?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger Ferienanlage Saaleblick?

Dette resort med familievenlig profil ligger i landlige omgivelser i Gräfendorf, kun 10 minutters gang fra Naturpark Bayerischer Spessart og Naturpark Bayerische Rhön. Derudover ligger Fränkische Saale 1,3 km derfra. Du kan desuden gå til Gräfendorf Station på 13 minutter.

Anmeldelser af Ferienanlage Saaleblick

Anmeldelser

8,0

Alletiders

Anmeldelser vises i kronologisk rækkefølge og har gennemgået en modificerings- og verificeringsproces, medmindre andet er angivet.
Få mere at videÅbner i et nyt vindue
Bedømmelse på 10 − Fremragende. 0 af i alt 1 anmeldelser
Bedømmelse på 8 − Udmærket. 1 af i alt 1 anmeldelser
Bedømmelse på 6 − Okay. 0 af i alt 1 anmeldelser
Bedømmelse på 4 − Dårligt. 0 af i alt 1 anmeldelser
Bedømmelse på 2 − Forfærdeligt. 0 af i alt 1 anmeldelser

8,0/10

Rengøring

10/10

Indtjekning

8,0/10

Kommunikation

10/10

Området

8,0/10

Annoncens rigtighed

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Ruhige, schöne FeWo-Anlage

das war ein schöner ruhiger Aufenthalt in wunderbarer Umgebung: Wald, Wiesen, Flüsse etc. Gab einen Pizza-Abend; man konnte wandern, radfahren und vieles mehr.
Overnattede 4 nætter i juli 2019