Hele boligen·Privat vært

The Oasis in West Texas. Relax, unwind and enjoy our West Texas Oasis

Billedgalleri for The Oasis in West Texas. Relax, unwind and enjoy our West Texas Oasis

En udendørs patio med murstensvæg, en tiki-bar og et siddeområde med stole og et bord.
Et moderne køkken med hvide skabe, en granitbordplade og en indbygget ø.
En stenvandinstallation med to terracotta-potter på hver side, omgivet af en stenvæg og et træhegn.
En rummelig opholdsstue med en murstenspejs, lædersofaer og et fladskærms-tv.
En swimmingpool med en murstensvæg og træskabe, en bænk og et vindue med udsigt.

Anmeldelser

9,8 ud af 10.
Enestående

Højdepunkter

  • Plads til at brede sig
    Nyd den rummelige indretning, der giver alle mere plads til afslapning.
  • Strandudstyr
    Et sjældent fund – strandudstyret er klar til skønne dage ved havet.
5 soveværelser3 badeværelserPlads til 14 personer

Populære faciliteter

  • Opvarmet pool
  • Mulighed for parkering på stedet
  • Køkken
  • Vaskemaskine
  • Aircondition
  • Grill

Udforsk området

Åbn kort
Lubbock, TX
  • Place, Clapp Park
    ‪15 min. gang‬
  • Place, Hub City Unleashed Dog Park
    ‪3 min. kørsel‬
  • Place, Municipal Garden and Arts Center
    ‪5 min. kørsel‬
  • Airport, Lubbock, Texas (LBB-Preston Smith Intl.)
    ‪16 min. kørsel‬

Værelser og sovepladser

5 soveværelser (14 sovepladser)

Soveværelse 1

1 kingsize-seng

Soveværelse 2

1 queensize-seng

Soveværelse 3

1 queensize-seng

Soveværelse 4

1 queensize-seng

Soveværelse 5

1 queensize-seng

Stue 1

1 sovesofa (dobbeltseng)

3 badeværelser

Badeværelse 1

Sæbe · Håndklæder til rådighed · Badekar eller brusekabine · Badekar · Toilet · Shampoo · Hårtørrer

Badeværelse 2

Sæbe · Håndklæder til rådighed · Badekar eller brusekabine · Badekar · Toilet · Shampoo · Hårtørrer

Badeværelse 3

Sæbe · Håndklæder til rådighed · Badekar eller brusekabine · Toilet · Shampoo · Hårtørrer

Områder

Terrasse eller gårdhave
Køkken
Antal stuer
Udendørs legeområde
Have
Spiseområde

Om overnatningsstedet

The Oasis in West Texas. Relax, unwind and enjoy our West Texas Oasis

Guests enjoy year around swimming in an indoor heated pool or relax and unwind on a spacious patio and landscaped back yard. 2.8 miles from the Texas Tech Football Stadium and 15 minutes from the airport. Numerous restaurants within walking distance.

Tilføj datoer for priser

Lignende overnatningssteder

Husregler

Indtjekning efter kl. 16.00
Minimumsalder for lejere: 21
Udtjekning inden kl. 11.00
default

Børn

Børn i alderen 0-17 år er tilladt
default

Begivenheder

Arrangementer er ikke tilladt
default

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt
default

Rygning

Rygning er ikke tilladt

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Overnatningsstedets nr.: 4028197vb
Dette overnatningssted administreres af en privat vært (en person, der ikke udlejer som virksomhed eller erhverv). EUs forbrugerlov, herunder fortrydelsesret, gælder ikke for din reservation. Din reservation er dog dækket af din private værts afbestillingsregler.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Værten har angivet, at der er en kuliltealarm på overnatningsstedet
Værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker

Om området

Lubbock

Denne feriebolig befinder sig i Lubbock. Buddy Holly Statue and West Texas Walk of Fame og Carlock Building er et par eksempler på nogle af de lokale seværdigheder. Er du interesseret i oplevelser, kan du udforske Burgess-Rushing Tennis Center og Cinemark Tinseltown Lubbock. Ser du frem til et event eller en sportbegivenhed under din rejse? Se, hvad Jones AT&T Stadium eller United Supermarkets Arena har på programmet.
Kort
Lubbock, TX

Hvad ligger i nærheden?

  • Clapp Park - 15 min. gang - 1.3 km
  • Hub City Unleashed Dog Park - 3 min. kørsel - 1.2 km
  • Municipal Garden and Arts Center - 5 min. kørsel - 1.5 km
  • Texas Tech University - 8 min. kørsel - 8.3 km
  • Jones AT&T Stadium - 9 min. kørsel - 9.4 km

Sådan kommer du rundt

  • Lubbock, Texas (LBB-Preston Smith Intl.) - 13 min. kørsel

Restauranter

  • ‪Sonic Drive-In - ‬5 min. kørsel
  • ‪Dutch Bros Coffee - ‬5 min. kørsel
  • ‪Chick-fil-A - ‬6 min. kørsel
  • ‪Taqueria Autlán - ‬3 min. kørsel
  • ‪Taco Villa - ‬6 min. gang

Ofte stillede spørgsmål

Har The Oasis in West Texas. Relax, unwind and enjoy our West Texas Oasis en pool?

Ja, dette overnatningssted har en indendørs pool. Blandt pooltyperne finder du en opvarmet pool.

Hvad koster det at overnatte hos The Oasis in West Texas. Relax, unwind and enjoy our West Texas Oasis ?

Priserne for 1 nat for 2 voksne hos The Oasis in West Texas. Relax, unwind and enjoy our West Texas Oasis den 31. aug. 2026 starter fra 9.309 kr., inkl. skatter og gebyrer, fra og med den 26. aug. 2026. Denne pris er baseret på den laveste pris pr. nat fundet inden for de seneste 24 timer for ophold i de næste 30 dage. Priser kan til enhver tid ændres. Vælg dine datoer for mere præcise priser.

Er The Oasis in West Texas. Relax, unwind and enjoy our West Texas Oasis et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos The Oasis in West Texas. Relax, unwind and enjoy our West Texas Oasis ?

Der er mulighed for parkering på overnatningsstedet.

Hvornår er indtjekning på The Oasis in West Texas. Relax, unwind and enjoy our West Texas Oasis ?

Indtjekning starter kl. 16.00.

Hvornår er udtjekning på The Oasis in West Texas. Relax, unwind and enjoy our West Texas Oasis ?

Udtjekning er kl. 11.00.

Hvor ligger The Oasis in West Texas. Relax, unwind and enjoy our West Texas Oasis ?

Dette feriested ligger i Lubbock, kun 2 km fra Clapp Park og Hub City Unleashed Dog Park. Derudover ligger Municipal Garden and Arts Center og Spectrum & OMNI Theater ca. 5 km derfra.

Om værten

Vært: charlie bounds

Værtens profilbillede

Premium-vært

Værten sørger gang på gang for, at gæster får en god oplevelse.
Fortæl os, hvordan vi kan forbedre vores hjemmesideGiv feedback