Lejlighed

Serviced 1 Bed SKY VILLAS MED SE, Pool, Gym, BTS

Billedgalleri for Serviced 1 Bed SKY VILLAS MED SE, Pool, Gym, BTS

En stue med en sofa, lænestole, et træskab og et indrammet kunstværk på væggen.
Et moderne køkken med hvide skabe, en sort bordplade og en indbygget vaskemaskine.
Spiseområde med et rundt bord, fire stole, to indrammede blomsterbilleder, en vase og et vindue med persienner.
En swimmingpool med røde liggestole og parasoller, omgivet af vegetation og høje bygninger.
Et moderne køkken med hvide skabe, en sort bordplade og et rustfrit stål køleskab.

Anmeldelser

10 ud af 10.
Enestående

Højdepunkter

  • Oplev nærliggende seværdigheder
    I nærheden af Lumpini Park

Populære faciliteter

  • Swimmingpool
  • Fitnesscenter på stedet
  • Aircondition
  • Internetadgang
  • Køleskab
  • Tørretumbler

Udforsk området

Åbn kort
Bangkok
  • Place, King Power Mahanakhon
    ‪2 min. gang‬
  • Place, Hong Kong Plaza
    ‪3 min. gang‬
  • Place, Thaniya Plaza
    ‪12 min. gang‬
  • Airport, Bangkok (BKK-Suvarnabhumi International)
    ‪35 min. kørsel‬

Værelser og sovepladser

1 soveværelse (2 sovepladser)

Soveværelse 1

1 queensize-seng

1 badeværelse

Badeværelse 1

Sæbe · Håndklæder til rådighed · Toilet · Kun brusekabine · Shampoo · Hårtørrer

Områder

Køkken
Spiseområde

Tilføj datoer for priser

Lignende overnatningssteder

Om området

Bangkok

Denne lejlighed befinder sig i Sathorn – et område i Bangkok. MBK Center og Siam Plads er begge et besøg værd, hvis shopping står på agendaen. Er du mere interesseret i stedets natur, kan du med fordel besøge Lumpini Park og Chao Praya Flod. Ser du frem til et event eller en sportbegivenhed under din rejse? Se, hvad Rajamangala Nationalstadion eller Huamark Indendørs Stadion har på programmet.
Kort
Bangkok

Hvad ligger i nærheden?

  • King Power Mahanakhon - 2 min. gang - 0.2 km
  • Hong Kong Plaza - 3 min. gang - 0.3 km
  • Thaniya Plaza - 12 min. gang - 1.1 km
  • Silom Complex Indkøbscenter - 14 min. gang - 1.2 km
  • Lumpini Park - 19 min. gang - 1.6 km

Sådan kommer du rundt

  • Saint Louis Station - 3 min. gang
  • Wongwian Yai Station - 10 min. kørsel
  • Bangkok (DMK-Don Mueang International) - 40 min. kørsel

Restauranter

  • ‪DID - Dine in the Dark - ‬1 min. gang
  • ‪The Kitchen Table - ‬4 min. gang
  • ‪Suan Bamee (สวนบะหมี่) - ‬2 min. gang
  • ‪ลานเบียร์ข้างตึกสาทรสแควร์ Sathorn Square Beer garden - ‬4 min. gang
  • ‪cafe au lac - ‬3 min. gang

Ofte stillede spørgsmål

Har Serviced 1 Bed SKY VILLAS MED SE, Pool, Gym, BTS en pool?

Ja, dette overnatningssted har en pool.

Hvad koster det at overnatte hos Serviced 1 Bed SKY VILLAS MED SE, Pool, Gym, BTS?

Priserne for 1 nat for 2 voksne hos Serviced 1 Bed SKY VILLAS MED SE, Pool, Gym, BTS den 29. mar. 2027 starter fra 2.242 kr., inkl. skatter og gebyrer, fra og med den 25. okt. 2026. Denne pris er baseret på den laveste pris pr. nat fundet inden for de seneste 24 timer for ophold i de næste 30 dage. Priser kan til enhver tid ændres. Vælg dine datoer for mere præcise priser.

Er Serviced 1 Bed SKY VILLAS MED SE, Pool, Gym, BTS et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Serviced 1 Bed SKY VILLAS MED SE, Pool, Gym, BTS?

Der er mulighed for parkering på overnatningsstedet.

Hvornår er indtjekning på Serviced 1 Bed SKY VILLAS MED SE, Pool, Gym, BTS?

Indtjekning starter kl. 15.00.

Hvornår er udtjekning på Serviced 1 Bed SKY VILLAS MED SE, Pool, Gym, BTS?

Udtjekning er kl. 11.00.

Hvor ligger Serviced 1 Bed SKY VILLAS MED SE, Pool, Gym, BTS?

Dette lejlighedskompleks ligger i Sathorn, kun 2 km fra King Power Mahanakhon, Lumpini Park og Thaniya Plaza. Derudover ligger MBK Center og ICONSIAM ca. 5 km derfra. Der er fem minutters gang til både Saint Louis Station og Sathorn Metrostation.

Anmeldelser

10

Enestående

Anmeldelser vises i kronologisk rækkefølge og har gennemgået en modificerings- og verificeringsproces, medmindre andet er angivet.
Få mere at videÅbner i et nyt vindue
Bedømmelse på 10 − Fremragende. 11 af i alt 11 anmeldelser
Bedømmelse på 8 − Udmærket. 0 af i alt 11 anmeldelser
Bedømmelse på 6 − Okay. 0 af i alt 11 anmeldelser
Bedømmelse på 4 − Dårligt. 0 af i alt 11 anmeldelser
Bedømmelse på 2 − Forfærdeligt. 0 af i alt 11 anmeldelser

10/10

Rengøring

10/10

Indtjekning

10/10

Kommunikation

10/10

Området

10/10

Annoncens rigtighed

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
My stay was absolutely perfect. Everyone and everything was wonderful. I look forward to visiting again.
Overnattede 16 nætter i juni 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Downtown Bangkok - sehr zu empfehlen

Sehr sauberes Apartment in Downtown Bangkok, Bahnstation direkt vor der Tür und Einkaufsmöglichkeiten un wenigen Minuten fußläufig zu erreichen. Supernetter Kontakt.
Overnattede 45 nætter i marts 2021
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

An absolute pleasure it was to stay in this apartment.

Salvatore's apartment was everything I hoped it would be, and more. From initial communication from Dannie (regarding check in/out to any questions I had), who was wonderfully efficient, helpful and supportive, to the apartment itself. Location is fantastic for wherever you need to be. Amenities close by ... great restaurants, bars, supermarket, gym..... and the apartment itself is beautiful. So tastefully decorated with personal touches that make you feel that you are in a beautiful home (as opposed to an impersonal hotel): in fact I loved being there so much, I had to force myself to leave in the evenings to explore more of Bangkok. I could so happily have stayed in the apartment 24/7. Great access to the pool at The Ascott too.... very peaceful and tranquil. I could say so much more, but I can state that this would be my most favourite air-bnb I have stayed in so far. Thank you Salvatore (and again to Dannie for her warm professionalism as the contact) for offering your beautiful apartment for others to enjoy.
Overnattede 5 nætter i november 2019
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Highly recommended!

Outstanding location close to everything you would need! Dannie and Salvatore offered great communication throughout stay. Highly recommend
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Great location and room!!

Great location and room!!
Overnattede 7 nætter i januar 2019
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

High end experience

Everything is conform to the description. This is an high end building and large condo. Nice antiques, comfortable bed. I landed just before Midnight so I arrived at the building close to 115am and Danniie was waiting to welcoming me. What a service! The other reviews are great descriptions of the condo and the area. I will stay again there without any hesitation. Hopefully, it will be available. Many Thanks to the owner to share their place, to Danniie to organize my stay and to Salvatore.
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Everything was great. Hope we can come again

A very splendid experience in a wonderfully touched, pleasantly spaced living area. Welcome was perfect, questions instantly answered. Everything we needed and more at our fingertips. High Class Living!
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Salvatore thank you for take care of us

The apartment is amazing, clean and well maintained just like photos. The space is big for 2 people, we are very very enjoy in Salvatore’s apartment during our stay. Dannie is very kind to welcomed us. Location is also perfect, 5 mins walks to bts, and easy to go to new iconsiam department store and many popular locations. Will book whole week next visit.
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Thank you Host

Thank you Host Beautiful warming place very convenience and safe. Hope to come back very soon.
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

In short: truly great place location and value!

Strongly recommended! I just spent a prolonged period at this apartment and can say that it was the best overall experience I’ve had staying in an Airbnb thus far. LOCATION: 10+ if you ask me. Unless for some reason you have to stay in some other part of town, the location - both geographically and in terms of the building itself - is perfect. The apartment is in a tower that also has an uscale hotel in it (the Ascott). That has definite advantages, including at least 3 restaurants that I saw (although I never ate at any of them I could see someone not feeling like going out and ordering room service which I believe you can or going down to the restarant by the pool for a glass of wine). Speaking of the pool, really nice - it is an upscale hotel after all. One thing I liked is that there were barely ever any people there. If access to a gym is important to you then this is also the spot for you... one of the nicest and best equipped health clubs I have visited.... the one catch is that it costs 850 Baht (aboutUS$25) a day. If you are staying for more than a few days they offer a 2 week membership which was way cheaper on a per day basis. There is a convenience store kind of hidden in the parking at the back of the building... I had not realized for the feirst few days which resulted in a few unnecessary trips to the 7Eleven up the street. If you want to do more substantial shopping there is a great supermarket in the basement of the Empire Tower building which is located at the corner of the first intersection 3 minute walk away (turn right when you exit the building on Sathorn road). There are nice coffe shops, a pharmacy and various restaurants in that building as well. There are also some shops and restaurant across the street on that same corner in the office building just next to the W hotel. In that building you will find a dry cleaners if you need one. In terms of getting around, you are a 5 m walk to the Chong Nonsi BTS station (sky train). Although I am more partial to taxis which are dirt cheap and always easy to flag down, The sky train is a great way to get around (except perhaps at rush hour when it gets pretty packed with people). Besides that, the area (Sathorn and Silom roads) offers all sorts of restaurants bars and anything else you can think of, so a nice neighbourhood to walk around. THE APARTMENT Loved it, Really nicely furnished and decorated, comfortable and roomy. You can tell this is someone’s home
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Thank you for great service! happy new year!

I have been alone, but I think it would be better if a family or a couple comes to long term. It also has a cooking facility and a washing machine. There is also a dressing room. Landscaping is really good. You can see the roof top of the Sirocco from the living room window. I did not expect anything at all. My friend is also very welcoming ~ I feel good ~ I was a bit confused when I checked in. It seems to share the building with the hotel below. I was very kind to let my staff know. It just took me a while to think. There is a cooking school and a divine place near. There are also a lot of outlets, so I have done much more in this outlet than Xian Paragon. It is a 15 to 10 minute distance to the village district.
Fortæl os, hvordan vi kan forbedre vores hjemmesideGiv feedback