Lejlighed

3 Bedroom Ocean Block Condo at Seaside Retreat just Steps from the Beach!

Billedgalleri for 3 Bedroom Ocean Block Condo at Seaside Retreat just Steps from the Beach!

En stue med en beige sofa, et sofabord, en pejs og en loftventilator.
En rummelig stue med sofa, sofabord og pejs. I baggrunden er der et køkken med moderne hårde hvidevarer og et spiseområde.
Et moderne køkken med hvide skabe, en central ø med barstole, hængende lamper og et spiseområde med et hvidt bord og stole.
Udendørsområde
Et moderne køkken med hvide skabe, rustfrie stålensapparater, en central ø med barstole og hængende lamper.

Anmeldelser

10 ud af 10.
Enestående

Højdepunkter

  • Fitnesscenter på stedet
    Et sjældent fund – nyd godt af nem adgang til fitnessfaciliteter under dit ophold.
  • Oplev nærliggende seværdigheder
    I nærheden af Ocean City Beach
3 soveværelser3 badeværelserPlads til 10 personer

Populære faciliteter

  • Swimmingpool
  • Mulighed for parkering på stedet
  • Køkken
  • Vaskemaskine
  • Aircondition
  • Gratis Wi-Fi

Udforsk området

Åbn kort
Ocean City, MD
  • Place, Ocean City Beach
    ‪2 min. gang‬
  • Place, Maryland Beach
    ‪2 min. gang‬
  • Place, Northside Park
    ‪14 min. gang‬
  • Airport, Salisbury, MD (SBY-Salisbury - Ocean City Wicomico Regional)
    ‪54 min. kørsel‬

Værelser og sovepladser

3 soveværelser (10 sovepladser)

Soveværelse 1

1 kingsize-seng

Soveværelse 2

1 queensize-seng

Soveværelse 3

2 enkeltsenge og 1 dobbeltseng

3 badeværelser

Badeværelse 1

Badekar eller brusekabine · Toilet

Badeværelse 2

Badekar eller brusekabine · Toilet

Badeværelse 3

Badekar eller brusekabine · Toilet

Områder

Køkken
Separat spiseområde
Spiseområde

Om overnatningsstedet

3 Bedroom Ocean Block Condo at Seaside Retreat just Steps from the Beach!

Create lasting memories at this spacious 1,800-square-foot, 3-bedroom, 3-bathroom coastal retreat condo. Perfectly situated ocean side, just one block from the beach at 137th Street and Coastal Highway, this condo offers unparalleled convenience. You are steps away from premier dining, Gorman park for tennis / pickleball with a small playground, or weekly entertainment at Northside Park, and less than a mile from tax-free shopping in Delaware.

Refined Accommodations:
Master Suite: Features a plush king-sized bed, direct balcony access, and a private en-suite bathroom with double vanities, a walk-in shower, and a soaking tub.
Second Bedroom: Appointed with a queen bed and ample storage, with direct access to a well-appointed hallway bathroom.
Third Bedroom: An ideal space for guests or children, featuring a twin-over-full bunk set and an additional twin bed, complemented by a private full bathroom.
Sophisticated Living & Dining:
The open-concept living area features an L-shaped sectional with a pull-out sofa. The space flows seamlessly into a fully equipped kitchen—featuring dual coffee makers (drip and Keurig) and premium cookware—and a dining area that comfortably seats ten.

Premium Amenities:
Private Balcony: Enjoy ocean views perfect for morning coffee or evening refreshments.
Modern Essentials: High-speed Wi-Fi, flat-screen TVs in every room, and a full-sized in-unit washer and dryer.
Leisure: Access to a pristine rooftop pool with expansive seating for relaxation away from the sand.
Fitness: Stay active during your stay with exclusive access to the building's fully equipped gym, featuring professional-grade equipment for every workout level.
Control Number: 80333 | Maximum Occupancy: 10, including children and infants.

Bring your own linens and towels or purchase a linen rental package*

Bedding:
- Bedroom 1: 1 King
- Bedroom 2: 1 Queen
- Bedroom 3: 1 Twin/Double Bunk Bed & Twin
- Living Room: 1 Double Sleep Sofa

Property Amenities:
- 2 Unassigned Parking Spaces. Parking Clearance: 7'2"
- Wi-Fi
- Outdoor Rooftop Pool
- 4 TVs are streaming enabled via Roku.
- Elevator
- Fitness Room

Age Restriction: 25+ | No Pets

STRICT NON-SMOKING POLICY

* A linen package is available to purchase as an add-on to your reservation at the time of booking. Linen packages include one (1) set of sheets for each bed listed and one (1) set of towels for each guest, up to the maximum occupancy of the unit. Sheet sets include one (1) fitted, one (1) flat sheet and two (2) pillowcases. Twin sheet sets come with one (1) pillowcase. Towel sets include one (1) bath towel, one (1) hand towel and one (1) wash cloth per guest up to the maximum occupancy.

* Pools are open seasonally. Dates on availability are determined by each individual building. Coastal Resort is not responsible and cannot guarantee availability at any time.

Tilføj datoer for priser

Lignende overnatningssteder

Husregler

Indtjekning efter kl. 15.00
Minimumsalder for lejere: 25
Udtjekning inden kl. 10.00
default

Børn

Børn i alderen 0-17 år er tilladt
Children allowed, no groups under the age of 25!
default

Begivenheder

Arrangementer er ikke tilladt
default

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt
default

Rygning

Rygning er ikke tilladt

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Overnatningsstedets registreringsnummer 80333
Overnatningsstedets nr.: 9645545
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.
Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker

Om området

Ocean City

Denne lejlighed befinder sig tæt på stranden i North Ocean City – et område i Ocean City. Jolly Roger Amusement Park er en af de populære seværdigheder i området. Stedets natur kan opleves med et besøg til Ocean City Beach og Maryland Beach. Ser du frem til et event eller en sportbegivenhed under din rejse? Se, hvad Ocean City Tennis Center eller The Freeman Stage at Bayside har på programmet. Oplevelser som jetski, kajakroning og sejlads i gummibåd giver gode muligheder for at komme ud på eller i det omgivende vand, eller du kan tage på eventyr ved at afprøve cykling i nærheden.
Kort
Ocean City, MD

Hvad ligger i nærheden?

  • Ocean City Beach - 2 min. gang - 0.2 km
  • Maryland Beach - 2 min. gang - 0.2 km
  • Montego Bay Shopping Center - 14 min. gang - 1.2 km
  • Fenwick Island Beach - 14 min. gang - 1.2 km
  • Northside Park - 14 min. gang - 1.2 km

Sådan kommer du rundt

  • Ocean City Station - 17 min. kørsel
  • Ocean City, MD (OCE-Ocean City Municipal) - 22 min. kørsel

Restauranter

  • ‪Harpoon Hanna's - ‬2 min. kørsel
  • ‪Starbucks - ‬2 min. kørsel
  • ‪McDonald's - ‬2 min. kørsel
  • ‪Dumser's Dairyland Restaurant - ‬2 min. kørsel
  • ‪Crabcake Factory USA - ‬2 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Har 3 Bedroom Ocean Block Condo at Seaside Retreat just Steps from the Beach! en pool?

Ja, dette overnatningssted har en pool.

Er 3 Bedroom Ocean Block Condo at Seaside Retreat just Steps from the Beach! et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos 3 Bedroom Ocean Block Condo at Seaside Retreat just Steps from the Beach!?

Der er mulighed for parkering på overnatningsstedet.

Hvornår er indtjekning på 3 Bedroom Ocean Block Condo at Seaside Retreat just Steps from the Beach!?

Indtjekning starter kl. 15.00.

Hvornår er udtjekning på 3 Bedroom Ocean Block Condo at Seaside Retreat just Steps from the Beach!?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger 3 Bedroom Ocean Block Condo at Seaside Retreat just Steps from the Beach!?

Dette lejlighedskompleks ligger i North Ocean City, kun få skridt fra Maryland Beach og Ocean City Beach. Derudover ligger Lost Treasure Golf og Fenwick Island Beach 15 minutter derfra.

Om værten

Vært: Coastal Resort Sales and Rentals

Værtens profilbillede

Sprog:

engelsk
Fortæl os, hvordan vi kan forbedre vores hjemmesideGiv feedback