Lejlighed

Fattoria La Steccaia

Vælg datoer for at se priser

Billedgalleri for Fattoria La Steccaia

En swimmingpool med liggestole og parasoller, omgivet af grønt.
En frodig have med tæt løv og en klar himmel.
En morgenmadsbuffet med et udvalg af mad, herunder bagværk, frugt og mejeriprodukter, anrettet på et træbord.
En udendørs terrasse med træborde og stole, indrettet til spisning.
Et barområde med en trædisk, reoler med flasker, en kaffemaskine og en lampe.

Anmeldelser

8,0 ud af 10.
Rigtig godt

Populære faciliteter

  • Møbleret altan eller terrasse
  • Bar og lounge
  • Restaurant med lokale retter
  • Infinity-pool
  • Tennisbane
  • Ekstra senge

Udforsk området

Åbn kort
Località Pianetto, 8, Montescudaio, PI, 56040
  • Place, La Regola Azienda Vitivinicola
    ‪1 min. kørsel‬
  • Place, Parco Avventura Il Giardino Sospeso
    ‪7 min. kørsel‬
  • Place, Villa Romana San Vincenzino Arkæologisk Park
    ‪9 min. kørsel‬
  • Airport, Pisa (PSA-Galileo Galilei)
    ‪49 min. kørsel‬

Vælg enhed

Dobbeltværelse med dobbeltseng eller 2 enkeltsenge

  • 16 m²
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng ELLER 2 enkeltsenge

Værelse til 3 personer

  • 20 m²
  • Plads til 3 personer
  • 1 queensize-seng og 1 enkeltseng

Værelse til 4 personer

  • 20 m²
  • Plads til 4 personer
  • 1 queensize-seng og 2 enkeltsenge

Studiolejlighed

  • 30 m²
  • Plads til 4 personer
  • 1 queensize-seng og 1 sovesofa (queensize-seng)

Lejlighed - 1 soveværelse

  • 40 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 queensize-seng og 1 sovesofa (queensize-seng)

Familielejlighed - 1 soveværelse

  • 40 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 5 personer
  • 1 queensize-seng, 1 enkeltseng og 1 sovesofa (queensize-seng)

Superior-lejlighed - 2 soveværelser (Il Guardiano)

  • 75 m²
  • 2 soveværelser
  • Plads til 6 personer
  • 1 queensize-seng, 2 enkeltsenge og 1 sovesofa (queensize-seng)

Lejlighed - 3 soveværelser

  • 75 m²
  • 3 soveværelser
  • Plads til 9 personer
  • 2 queensize-senge, 3 enkeltsenge og 1 sovesofa (queensize-seng)

Lejlighed - 2 soveværelser

  • 70 m²
  • 2 soveværelser
  • Plads til 6 personer
  • 1 queensize-seng, 2 enkeltsenge og 1 sovesofa (queensize-seng)

Lignende overnatningssteder

Om overnatningsstedet

Fattoria La Steccaia

Overnatningsstedet er røgfrit og har en restaurant, en bar/lounge og en snackbar/deli. Foruden gratis Wi-Fi på fællesarealer tilbydes gæster gratis selvstændig parkering. Andre faciliteter inkluderer en udendørs tennisbane, en sæsonbestemt udendørs pool og en børnepool. Hver lejlighed har vaskemaskine og køkken med køleskab, kogeplade og mikrobølgeovn. Gæster kan desuden nyde godt af faciliteter såsom møbleret altan, tv og minibar.
Fattoria La Steccaia har 20 værelser med minibar og gratis mineralvand. Værelser har adgang til møblerede balkoner eller terrasser. Denne lejlighed med 3,5 stjerner har værelser med køkken, der er udstyret med køleskab, kogeplade, mikrobølgeovn og køkkentøj/tallerkener/redskaber.

Badeværelserne har bruser med brusehoved med spredningseffekt, bideter og hårtørrer. Værelserne kan desuden have kaffe-/temaskine og strygejern/strygebræt. Der kan anmodes om mikrobølgeovn og strygejern/strygebræt. Rengøring tilbydes dagligt.

En børnepool og en sæsonbestemt udendørs pool findes på stedet. Andre fritidsfaciliteter omfatter en udendørs tennisbane.

De aktiviteter, der er vist nedenfor, findes på stedet eller i nærheden. Gebyrer kan forekomme.

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 11.00 til kl. 20.30
Mulighed for kontaktløs indtjekning
Sen indtjekning afhænger af tilgængelighed
Minimumsalder for indtjekning: 18 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 10.00
Mulighed for kontaktløs udtjekning

Særlige indtjekningsinstruktioner

Dette overnatningssted tilbyder transport fra lufthavnen (tillægsgebyrer kan forekomme). Gæsterne skal kontakte overnatningsstedet med ankomstdetaljerne inden afrejse ved hjælp af oplysningerne på reservationsbekræftelsen
Dette overnatningssted har ingen reception
Gæster skal kontakte overnatningsstedet for at få indtjekningsinstruktioner
Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, mindst 24 timer før du ankommer, for at arrangere indtjekning
Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, hvis du planlægger at ankomme efter kl. 20.30
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Kæledyr

Kæledyr er tilladt mod et ekstra gebyr på EUR 5 pr. kæledyr pr. dag
Servicedyr er tilladt, og der opkræves ikke gebyrer
1 kæledyr i alt
Begrænsninger gælder. For flere oplysninger kan du kontakte overnatningsstedet via telefonnummeret på reservationsbekræftelsen

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne
Ét barn op til 3 år kan overnatte gratis, hvis barnet benytter de eksisterende sengepladser i forælderens/værgens værelse
Ekstrasenge er tilgængelige mod et gebyr på 60 EUR pr. uge
Vugger (barnesenge) er tilgængelige mod et gebyr på 15 EUR pr. uge

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

  • Diners Club
  • Discover
  • JCB International
  • MasterCard
  • Visa

Vigtige oplysninger

Gebyrer

Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:

  • Kontant depositum: EUR 50.0 pr. ophold
  • Byen pålægger en skat, som opkræves på overnatningsstedet. Skatten er sæsonbestemt og gælder ikke nødvendigvis hele året. Yderligere undtagelser og reduktioner kan gælde. For yderligere oplysninger bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne angivet i reservationsbekræftelsen.
  • Der pålægges en byskat: Fra den 1. november til den 29. februar, 0.00 EUR pr. person pr. nat op til 7 nætter. Denne skat gælder ikke for børn under 18 år.
  • Der pålægges en byskat: Fra den 1. marts til den 31. oktober, 2.00 EUR pr. person pr. nat op til 8 nætter og 1.00 EUR derefter, op til 7 nætter. Denne skat gælder ikke for børn under 18 år.

Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.

Valgfrie tjenester

  • Gebyr for lokale morgenmadsretter: 6.00 EUR pr. person (cirkapriser)
  • Gebyr for lufthavnstransport: 100.00 EUR pr. køretøj (enkelt)
  • Tillægsgebyr for kæledyr: EUR 5 pr. kæledyr pr. dag
  • Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr
  • Der er mulighed for køkken/tekøkken mod et tillægsgebyr
  • Gebyr for baby-/barneseng: 15 EUR pr. uge
  • Gebyr for ekstra seng: 60 EUR pr. uge
  • Varmegebyr: 16 EUR pr. dag

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

Godt at vide

Overnatningsstedets nr.: 26582910
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.
Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Gæster skal kontakte overnatningsstedet på forhånd for at reservere baby-/barnesenge og ekstrasenge
Dette overnatningssted accepterer kreditkort
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig

Ofte stillede spørgsmål

Har Fattoria La Steccaia en pool?

Ja, dette overnatningssted har en sæsonåben udendørs pool og en børnepool. Blandt pooltyperne finder du en infinity-pool.

Er Fattoria La Steccaia et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Ja, dette overnatningssted tillader kæledyr (maks. 1 i alt). Der er et gebyr på 5 EUR pr. kæledyr pr. dag. Servicedyr er fritaget fra gebyrer. Visse begrænsninger kan gælde. Kontakt overnatningsstedet for at få flere oplysninger.

Hvor meget koster parkering hos Fattoria La Steccaia?

Der er gratis selvstændig parkering på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på Fattoria La Steccaia?

Indtjekning fra kl. 11.00 til kl. 20.30. Sen indtjekning er mulig i et begrænset tidsrum.

Hvornår er udtjekning på Fattoria La Steccaia?

Udtjekning er kl. 10.00.

Tilbyder Fattoria La Steccaia shuttletransport til lufthavnen?

Ja, der er lufthavnstransport, der afgår (efter anmodning). Der pålægges et gebyr på 100.00 EUR pr. køretøj.

Hvor ligger Fattoria La Steccaia?

Dette lejlighedskompleks med familievenlig profil ligger i landlige omgivelser i Montescudaio, kun 2,3 km fra La Regola Azienda Vitivinicola og ca. 10 km fra Parco Avventura Il Giardino Sospeso og Acqua Village. Derudover ligger Parco Gallorose og Marina di Cecina Strand ca. 10 km derfra. Du kan desuden gå til Riparbella Station på 28 minutter.

Anmeldelser af Fattoria La Steccaia

Flere populære rejsemål