Hele boligen·Privat vært

Venity Villa Nha Trang

Vælg datoer for at se priser

Billedgalleri for Venity Villa Nha Trang

En moderne bygning med en glasfacade, der spejler himlen og bjergene.
En moderne stue med et stort vindue der ud til et vandareal og fjerne bakker.
En moderne stue med en buet sofa, et glasbord og udsigt over et kystlandskab gennem store vinduer.
Et moderne badeværelse med et fristående badekar, store vinduer og udsigt til et vandareal med både og fjerne bjerge.
En moderne bygning med glasfacade, der afspejler en solnedgang over vand, omgivet af frodig vegetation og både.

Anmeldelser

9,4 ud af 10.
Enestående

Højdepunkter

  • Plads til at brede sig
    Nyd den rummelige indretning, der giver alle mere plads til afslapning.
  • Minigolf på stedet
    Et sjældent fund – test minigolfbanen uden at forlade overnatningsstedet.

Populære faciliteter

  • Privat pool
  • Selvstændig parkering er inkluderet
  • Køkken
  • Vaskeri
  • Aircondition
  • Grill

Udforsk området

Åbn kort
Vinh Nguyen Ward, Anh Nguyen Villa Compound, Nha Trang, Khanh Hoa, 650000
  • Place, Vinpearl Kabelbane Hon Tre Ø Station
    ‪2 min. gang‬
  • Place, Nha Trang Havn
    ‪10 min. gang‬
  • Place, Museum for Oceanografi
    ‪10 min. gang‬

Vælg enhed

Venity Chill

  • Havudsigt
  • 600 m²
  • 4 soveværelser
  • Plads til 8 personer
  • 4 kingsize-senge
  • Gratis Wi-Fi

Venity Breeze

  • Havudsigt
  • 500 m²
  • 4 soveværelser
  • Plads til 8 personer
  • 1 kingsize-seng og 3 queensize-senge
  • Gratis Wi-Fi

Venity Breeze Villa

  • Plads til 8 personer
  • 1 queensize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Venity Chill Villa

  • Plads til 8 personer
  • 2 dobbeltsenge og 3 kingsize-senge
  • Gratis Wi-Fi

Venity Sky Villa

  • Plads til 14 personer
  • 7 kingsize-senge
  • Gratis Wi-Fi

Luksus-villa

  • Havudsigt
  • 1300 m²
  • 7 soveværelser
  • Plads til 14 personer
  • 7 kingsize-senge
  • Gratis Wi-Fi

Lignende overnatningssteder

Om overnatningsstedet

Venity Villa Nha Trang

Overnatningsstedet har en udendørs pool, en sauna og kaffe/te på fællesarealer. Foruden gratis Wi-Fi på fællesarealer tilbydes gæster gratis parkeringsservice. Andre faciliteter inkluderer mikrobølgeovn på fællesareal, køleskab på fællesareal og concierge-tjenester. Alle 3 villaer er individuelt indrettede og har 4 værelser, gratis Wi-Fi og roomservice. Gæster kan desuden nyde godt af eksklusive faciliteter såsom private pools, komfortable badekar og køkken med køleskab og ovn. Rengøring er tilgængelig efter anmodning.
Venity Villa Nha Trang har 3 værelser med aircondition og private pools samt pengeskab. Disse individuelt dekorerede og møblerede værelser har separat siddeområde samt skriveborde. Denne villa med 4,5 stjerner har værelser med køkken, der er udstyret med køleskab, kogeplade, mikrobølgeovn og separat spiseområde. Badeværelserne har separat badekar og bruser med dybe badekar og brusehoved med spredningseffekt. Badeværelserne er desuden udstyret med badekåber, hjemmesko og bideter.

Gæster kan altid komme på nettet med den gratis trådløse internetforbindelse. 43-tommers smart-tv med digitale kanalerkanaler. Værelserne kan desuden have kaffe-/temaskine og riskogere. Der kan anmodes om udskiftning af håndklæder og udskiftning af sengetøj. Rengøring tilbydes dagligt.

Fritidsfaciliteterne på denne villa omfatter en udendørs pool og en sauna.

De aktiviteter, der er vist nedenfor, findes på stedet eller i nærheden. Gebyrer kan forekomme.

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 17.00
Tidlig indtjekning afhænger af tilgængelighed
Tidlig indtjekning er mulig mod et gebyr
Sen indtjekning afhænger af tilgængelighed
Minimumsalder for indtjekning: 18 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 12.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Dette overnatningssted tilbyder transport fra lufthavnen (tillægsgebyrer kan forekomme). Gæsterne skal kontakte overnatningsstedet med ankomstdetaljerne inden afrejse ved hjælp af oplysningerne på reservationsbekræftelsen
Dette overnatningssted har ingen reception
Gæster skal kontakte overnatningsstedet på forhånd for at få indtjekningsinstruktioner. Din vært byder dig velkommen
Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, mindst 24 timer før du ankommer, for at arrangere indtjekning
Du vil blive bedt om at vise overnatningsstedet en kopi af dit pas efter reservation
Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, hvis du planlægger at ankomme efter kl. 15.00
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Udtjekningsinstruktioner

Værten kræver, at du gør følgende, inden du tjekker ud:
Sluk lyset, og aflever nøglerne

Adgangsmuligheder

Velkomst af vært

Kæledyr

Kæledyr eller servicedyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne
Ekstrasenge er tilgængelige mod et gebyr på 900000 VND pr. nat
Gratis vugger er tilgængelige efter anmodning på overnatningsstedet

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

Vigtige oplysninger

Gebyrer

Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:

  • Kontant depositum: VND 8000000 pr. enhed, pr. ophold

Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.

Valgfrie tjenester

  • Gebyr for lufthavnstransport: 1000000 VND pr. køretøj (varighed: enkelt, maks. antal personer: 8)
  • Gebyr for lufthavnstransport pr. barn: 100000 VND (enkelt) (op til 7 år)
  • Tidlig indtjekning er mulig mod et gebyr (afhænger af tilgængelighed)
  • Gebyr for ekstra seng: 900000 VND pr. nat

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

Godt at vide

Overnatningsstedets nr.: 27414827
Dette overnatningssted administreres af en privat vært (en person, der ikke udlejer som virksomhed eller erhverv). EUs forbrugerlov, herunder fortrydelsesret, gælder ikke for din reservation. Din reservation er dog dækket af din private værts afbestillingsregler.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Det navn, der står på det kreditkort, som bruges ved indtjekning til betaling af diverse udgifter, skal være det primære navn på værelsesreservationen
Dette overnatningssted accepterer kreditkort, mobilbetaling og kontanter
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker, sikkerhedsalarm og førstehjælpskasse
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig
Dette overnatningssted rengøres professionelt

Ofte stillede spørgsmål

Har Venity Villa Nha Trang en pool?

Ja, dette overnatningssted har en udendørs pool.

Er Venity Villa Nha Trang et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Venity Villa Nha Trang?

Der er gratis selvstændig parkering og parkeringsservice på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på Venity Villa Nha Trang?

Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 17.00. Der pålægges et gebyr for tidlig indtjekning (afhænger af tilgængelighed). Sen indtjekning er mulig i et begrænset tidsrum.

Hvornår er udtjekning på Venity Villa Nha Trang?

Udtjekning er kl. 12.00. Sen udtjekning er mulig mod et gebyr.

Tilbyder Venity Villa Nha Trang shuttletransport til lufthavnen?

Ja, der er lufthavnstransport, der afgår (efter anmodning). Der pålægges et gebyr på 1000000 VND pr. køretøj.

Hvor ligger Venity Villa Nha Trang?

Denne villa med familievenlig profil ligger i Nha Trang, kun 1,3 km fra Vinpearl Kabelbane Hon Tre Ø Station og ca. 10 km fra Louisiane bryghus og Tram Huong Tower. Derudover ligger Nha Trang Night Market og Dam Market ca. 10 km derfra.

Kan jeg afbestille min reservation gratis og modtage fuld refusion?

Ja, dette overnatningssted tilbyder gratis afbestilling for udvalgte værelsespriser, fordi fleksibilitet er vigtigt. Du bedes læse overnatningsstedets afbestillingspolitik på vores hjemmeside for at få flere oplysninger om undtagelser eller krav.

Anmeldelser af Venity Villa Nha Trang