Cinnamon Beach Signature Oceanfront fjerde etage # 443, Kæledyr tilladt

Billedgalleri for Cinnamon Beach Signature Oceanfront fjerde etage # 443, Kæledyr tilladt

En balkon med udsigt over havet og stranden.
En swimmingpool med udsigt over havet, omgivet af palmer og liggestole.
En rummelig stue med en krogsofa, fjernsyn og et spiseområde med stole.
En rummelig stue med billardbord, spiseplads og et stort vindue, der giver naturligt lys.
En kystresort med hoteller direkte til stranden, en golfbane og en strand.

Anmeldelser

10 ud af 10, Gæstefavorit
Blandt de allerbedst anmeldte overnatningssteder i dette område

Højdepunkter

  • Fantastiske naturoplevelser
    Gæsterne elsker stedets udendørsområder.
  • På stranden
    En unikt overnatningssted ved stranden med direkte adgang til havet.
  • Central beliggenhed
    Du er aldrig langt fra din destination med denne praktiske beliggenhed.
  • Oplev nærliggende seværdigheder
    Gåafstand til Old Salt Park Beach
Plads til 8 personer3 soveværelser5 senge

Populære faciliteter

  • På stranden
  • Opvarmet pool
  • Boblebad på stedet
  • Mulighed for parkering i parkeringskælder
  • Hundevenligt
  • Køkken

Udforsk området

Åbn kort
Palm Coast, FL
  • Place, Old Salt Park Beach
    ‪3 min. gang‬
  • Place, Jungle Hut Park Beach
    ‪18 min. gang‬
  • Place, Hammock Beach Ocean Course
    ‪3 min. kørsel‬
  • Airport, Daytona Beach, FL (DAB-Daytona Beach Intl.)
    ‪47 min. kørsel‬

Værelser og sovepladser

3 soveværelser (8 sovepladser)

Soveværelse 1

1 queensize-seng

Soveværelse 2

1 kingsize-seng

Soveværelse 3

1 futon (dobbeltseng)

Soveværelse 4

2 enkeltsenge

2 badeværelser

Badeværelse 1

Toilet · Kun brusekabine · Boblebadekar

Badeværelse 2

Badekar eller brusekabine · Toilet

Områder

Terrasse eller gårdhave
Veranda eller hawaiiansk terrasse
Køkken
Altan
Have
Spiseområde

Om overnatningsstedet

Cinnamon Beach Signature Oceanfront fjerde etage # 443, Kæledyr tilladt

KLIFFUNKTIONER
-Wii og computerprinter tilgængelig
-Samsung 46 '1080p HDTV med alle HI-DEF-kanaler (42' HD i master)
-Kraftig Sound Bar med drevet subwoofer og Yamaha-modtager
-DVR, så du ikke går glip af dine yndlingsshows
-HBO, Showtime, Netflix, HULU og alle tilgængelige HD-kanaler
-Beliggende på 4. af 6 etager i den mest naturskønne bygning med udsigt over det 8. hul på Jack Nicklaus Signature Course & havet
-Denne plan i én plan er tilgængelig med både elevator og trapper og giver 1700 kvadratmeter udsøgt detaljeret boligareal.

Når du kommer ind i foyeren, bliver du mødt af et helt nyt 46 'LCD HDTV (som inkluderer en DVR og surround sound-system), 9 fods lofter, klinkegulve og et interiør designet til at tilbyde luksuriøs afslapning. Gå ned ad gangen, så får du dit første glimt af havet.

Slap af i vores 3 værelses luksuslejlighed, der sover 8 gæster og inkluderer havudsigt og udsigt til golfbanen fra forsiden af vores condo. Vi har også højhastigheds-kabelinternet med en trådløs router til 3 gange hurtigere hastighed for gæster, der har deres bærbare computere. Plus, en baby / småbørn Pack n Play plus Playstation 3 og Blu-Ray-afspiller.

Den åbne grundplan giver nem adgang til spisestue og opholdsstue med udsigt overalt. Stuen indeholder også et helt nyt 46 'LCD HDTV med 40 HD-kanaler inklusive alle HBO- og Showtime-kanaler. Spisesalen er klar til afslappet eller mere formel spisning, uanset hvad du foretrækker.

Vores køkken er rummelig og er fuldt udstyret. Alt køkkentøj og service er inkluderet. Generøs siddeplads til rådighed i opholdsrummet, hvor du og dine gæster kan slappe af. Nyd HDTV eller musik på vores BOSE-surroundsystem, mens du er inde, eller gå udenfor og slap af på den store balkon / terrasse og lugt havbrisen.

Balkonen ved havet er sandsynligvis det egentlige højdepunkt for enhver gæst. Med komfortable stole og et bord er dette muligvis det eneste sted, du spiser i løbet af din ferie. Nyd udsigt over havet foran Ocean Hammock 8. hul og også havets bølger.

De 3 soveværelser inkluderer en Master med en top-top kingsize-seng, 42 'plasma-tv, privat bad, badekar og separat bruser samt hans / hendes forfængelighed. Gæstesoveværelserne er placeret i den modsatte ende af enheden for mere privatliv. Soveværelse nr. 2 har en queensize-seng og fladskærms-tv. Soveværelse nr. 3 har 2 tvillinger og et fladskærms-tv. Stuen har en dronning sovesofa (2 sovepladser).

Feriestedet Cinnamon Beach kan prale af 2 1/2 mil privat strand, en forbløffende pool ved havet foran voksne, en anden stor pool til familier med en gradvis indgang til 'skråning' til børn, en 'sprøjtzone' for børn, en fitnesscenter, et rekreationscenter, en snackbar, et spillerum og et udvalg af maleriske vandre- og joggestier.

Vores luksuslejlighed ligger i de ubesmittede fairways på Ocean Hammock Resort i det eksklusive gated community Cinnamon Beach. Ocean Hammock Golf Club er en privat bane kendt som 'The Pebble Beach of the East'. Minutter væk fra Ocean Hammock er adskillige udfordrende offentlige golfbaner. Send os en e-mail for en gratis liste.



Nøgleord: Lejlighed

Tilføj datoer for priser

Lignende overnatningssteder

Husregler

Indtjekning efter kl. 14.00
Minimumsalder for lejere: 25
Udtjekning inden kl. 10.00
default

Børn

Børn i alderen 0-17 år er tilladt
Pack 'n Play available, stroller and high chair
default

Begivenheder

Arrangementer er ikke tilladt
default

Kæledyr

Kæledyr er tilladt: Kun hunde under 23 kg hver (maks. ét kæledyr i alt)
If larger/more than 1 dog, please advise for fee
default

Rygning

Rygning er ikke tilladt
No Smoking

Udtjekningsinstruktioner

Værten kræver, at du gør følgende, inden du tjekker ud:
Fyld og start opvaskemaskinen
Tag sengetøjet af brugte senge, saml brugte håndklæder, og pak ekstra senge væk
Fjern personlige genstande, fjern resterende mad og drikkevarer, og tag skraldet ud
Sluk lyset, og lås dørene
Hvis du ikke udfører disse, kan det resultere i en negativ anmeldelse fra værten.

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Overnatningsstedets nr.: 232247vb
Dette overnatningssted administreres af en privat vært (en person, der ikke udlejer som virksomhed eller erhverv). EUs forbrugerlov, herunder fortrydelsesret, gælder ikke for din reservation. Din reservation er dog dækket af din private værts afbestillingsregler.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Værten har angivet, at der ikke er nogen kuliltealarm eller gasapparater på overnatningsstedet
Værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer lås med dødbolt
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig

Om området

Palm Coast

Denne lejlighed befinder sig i Palm Coast ved siden af en golfbane og på stranden. Flagler Beach Historical Museum og Gallery of Local Art er nogle af de kulturelle seværdigheder, mens nogle af områdets andre seværdigheder inkluderer Fort Matanzas Nationalmonument og Bulow Plantation State Historic Site. Rejser du med børn? Du kan overveje at tage dem med til Palm Coast Lanes og Let's Play Indoor Playground. Udforsk områdets muligheder for oplevelser på, i og ved vandet såsom jetski og parasailing i nærheden, eller nyd godt af den fri natur ved at kaste dig ud i mulighederne hvad angår cykling og vandre-/cykelruter.
Kort
Palm Coast, FL

Hvad ligger i nærheden?

  • Old Salt Park Beach - 3 min. gang - 0.3 km
  • Jungle Hut Park Beach - 18 min. gang - 1.6 km
  • Hammock Beach Ocean Course - 3 min. kørsel - 2.0 km
  • Palm Coast Beach - 7 min. kørsel - 5.7 km
  • Daytona International Speedway - 45 min. kørsel - 63.4 km

Sådan kommer du rundt

  • St. Augustine, FL (UST-Northeast Florida Regional) - 46 min. kørsel

Restauranter

  • ‪Circle K - ‬13 min. kørsel
  • ‪Taco Bell - ‬11 min. kørsel
  • ‪Circle K - ‬11 min. kørsel
  • ‪Dunkin' - ‬11 min. kørsel
  • ‪Subway - ‬12 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Har Cinnamon Beach Signature Oceanfront fjerde etage # 443, Kæledyr tilladt en pool?

Ja, dette overnatningssted har en udendørs pool. Blandt pooltyperne finder du en opvarmet pool.

Er Cinnamon Beach Signature Oceanfront fjerde etage # 443, Kæledyr tilladt et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Ja, dette overnatningssted tillader hunde (maks. 1 i alt) med en maksimumvægt på 23 kg pr. kæledyr.

Hvor meget koster parkering hos Cinnamon Beach Signature Oceanfront fjerde etage # 443, Kæledyr tilladt?

Der er mulighed for parkering på overnatningsstedet.

Hvornår er indtjekning på Cinnamon Beach Signature Oceanfront fjerde etage # 443, Kæledyr tilladt?

Indtjekning starter kl. 14.00.

Hvornår er udtjekning på Cinnamon Beach Signature Oceanfront fjerde etage # 443, Kæledyr tilladt?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger Cinnamon Beach Signature Oceanfront fjerde etage # 443, Kæledyr tilladt?

Reserver et ophold lige ud til stranden på denne lejlighed i Palm Coast. dette lejlighedskompleks ligger ved siden af en golfbane, mindre end 2 km fra Old Salt Park Beach og Jungle Hut Park Beach. Derudover ligger Hammock Beach Ocean Course og Ocean Course at Hammock Beach Golf Resort ca. 3 km derfra.

Om værten

Vært: brad white

Værtens profilbillede
We have owned this property for 15 years and absolutely love it! We hope you enjoy it as much as we do!

Premium-vært

Værten sørger gang på gang for, at gæster får en god oplevelse.
Fortæl os, hvordan vi kan forbedre vores hjemmesideGiv feedback