Hele boligen

Private Garden-Pool Oasis

Billedgalleri for Private Garden-Pool Oasis

Et hus med en belagt indkørsel, der fører til en garage.
Et soveværelse med seng, trækommode og spejl.
Et soveværelse med seng, et natbord, en kommode, et spejl og et mønstret tæppe.
Et soveværelse med seng, skab, bogreol og et vindue med gardiner.
Et soveværelse med to enkeltsenge, en trækommode, et natbord med lampe og et vindue med gardiner.

Anmeldelser

10 ud af 10.
Enestående

Højdepunkter

  • Fantastiske naturoplevelser
    Gæsterne elsker stedets udendørsområder.
  • Strandudstyr
    Et sjældent fund – strandudstyret er klar til skønne dage ved havet.
  • Central beliggenhed
    Du er aldrig langt fra din destination med denne praktiske beliggenhed.

Populære faciliteter

  • Terrasse
  • Privat pool
  • Grill
  • Aircondition
  • Ladestander til elbil
  • Kæledyrsvenligt

Udforsk området

Åbn kort
Miami, FL
  • Place, Lake Catalina
    ‪16 min. gang‬
  • Place, Tropical Park
    ‪4 min. kørsel‬
  • Place, Tropical Estates Park
    ‪5 min. kørsel‬
  • Airport, Miami, FL (MIA-Miami Intl.)
    ‪20 min. kørsel‬

Værelser og sovepladser

3 soveværelser (6 sovepladser)

Soveværelse 1

1 queensize-seng

Soveværelse 2

1 queensize-seng

Soveværelse 3

2 enkeltsenge

2 badeværelser

Badeværelse 1

Sæbe · Håndklæder til rådighed · Toilet · Kun brusekabine · Shampoo

Badeværelse 2

Sæbe · Håndklæder til rådighed · Toilet · Kun brusekabine · Shampoo

Områder

Terrasse eller gårdhave
Køkken
Separat spiseområde
Have
Spiseområde

Tilføj datoer for priser

Lignende overnatningssteder

Om området

Miami

Denne feriebolig befinder sig i Sunset – et område i Miami. Bayfront Park og James L. Knight Center udgør nogle af de kulturelle højdepunkter i området, mens de rejsende, der ønsker at tage på shopping, kan besøge Dadeland Mall og Dolphin Mall. Deltag i et event eller en sportbegivenhed ved Kaseya Center, og giv dig selv tid til at opleve Zoo Miami, som er en af topseværdighederne. Oplevelser som fiskeri giver gode muligheder for at komme ud på eller i det omgivende vand, eller du kan tage på eventyr ved at afprøve vandring i nærheden.
Kort
Miami, FL

Hvad ligger i nærheden?

  • Lake Catalina - 16 min. gang - 1.4 km
  • Tropical Park - 4 min. kørsel - 3.4 km
  • Tropical Estates Park - 5 min. kørsel - 2.3 km
  • Dolphin Mall - 16 min. kørsel - 14.3 km
  • Port of Miami - 26 min. kørsel - 30.9 km

Sådan kommer du rundt

  • Miami South Station - 8 min. kørsel
  • Hialeah Market Station - 17 min. kørsel
  • Miami International Airport (MIA) - 18 min. kørsel

Restauranter

  • ‪McDonald's - ‬3 min. kørsel
  • ‪McDonald's - ‬10 min. gang
  • ‪A Love Story Winery & Bistro - ‬13 min. gang
  • ‪Starbucks - ‬3 min. kørsel
  • ‪Shinju Japanese Buffet - ‬2 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Har Private Garden-Pool Oasis en pool?

Ja, dette overnatningssted har en udendørs pool.

Er Private Garden-Pool Oasis et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Ja, dette overnatningssted tillader hunde og katte (maks. 2 i alt).

Hvor meget koster parkering hos Private Garden-Pool Oasis?

Der er mulighed for parkering på overnatningsstedet.

Hvornår er indtjekning på Private Garden-Pool Oasis?

Indtjekning starter kl. 15.00.

Hvornår er udtjekning på Private Garden-Pool Oasis?

Udtjekning er kl. 11.00.

Hvor ligger Private Garden-Pool Oasis?

Feriested ligger i Sunset, kun 5 km fra Tropical Park, Baptist Hospital of Miami og Coral Way Shopping Area. Derudover ligger Dadeland Mall og University of Miami ca. 10 km derfra.

Anmeldelser

10

Enestående

Anmeldelser vises i kronologisk rækkefølge og har gennemgået en modificerings- og verificeringsproces, medmindre andet er angivet.
Få mere at videÅbner i et nyt vindue
Bedømmelse på 10 − Fremragende. 22 af i alt 24 anmeldelser
Bedømmelse på 8 − Udmærket. 2 af i alt 24 anmeldelser
Bedømmelse på 6 − Okay. 0 af i alt 24 anmeldelser
Bedømmelse på 4 − Dårligt. 0 af i alt 24 anmeldelser
Bedømmelse på 2 − Forfærdeligt. 0 af i alt 24 anmeldelser

9,6/10

Rengøring

9,8/10

Indtjekning

10/10

Kommunikation

10/10

Området

10/10

Annoncens rigtighed

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Excellent location for my daughter s Grad from UMWe loved the yard, pool and spacious house.Had everything we neededWe even got last minute extended checkout.Wonderful host and house crew
Overnattede 3 nætter i maj 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
We enjoyed our stay. No complaints at all. Very convenient location and the neighborhood felt safe. Would recommend for sure!
Overnattede 30 nætter i februar 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, annoncens rigtighed
I loved this house and our stay. It was clean with many places to gather. The hosts were very quick to reply to our requests. I would 100% stay here again.
Overnattede 4 nætter i januar 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Comfortable with nice pool/patio!!

Clean, comfortable, great pool and patio in a great location. We thoroughly enjoyed our stay and felt well cared for!!! Would definitely rent again!
Overnattede 4 nætter i maj 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Tropical Retreat

We really enjoyed our stay. Relaxing, peaceful time.
Overnattede 3 nætter i oktober 2023
Svar fra VrboOwner den 25. okt. 2023
Happy to hear you enjoyed your stay, Kelly! You're welcome back anytime :-)
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Very nice property with nice amenities!

We had a wonderful stay in this beautiful home. It is located close to everything and was comfortable and very clean. Thank you for a nice home during our quick getaway.
Overnattede 3 nætter i januar 2024
Svar fra VrboOwner den 20. jan. 2024
Thank you, and your wife for being wonderful guests! Happy to hear you enjoyed your stay. You’re welcome back anytime! 😊
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Your place was home away from home. Beautiful and relaxing
Overnattede 9 nætter i oktober 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Plenty of space, safe neighbor, and close to stores. Relaxing
Overnattede 6 nætter i oktober 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Casa Barcelona

Had a great time. Was great.....
Overnattede 10 nætter i juli 2024
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
This property is amazing!. It’s pet friendly!. Had all kitchen needs to cook, pets were as welcomed as we were, If you’ve forgotten something public is around the corner not to far!. Host were amazing!. Well communicated and didn’t make me feel as a bother if I needed to call. I will definitely rent this place when I come back!.
Pool area at night it was extremely relaxing and a very quiet neighborhood
Overnattede 4 nætter i marts 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Wonderful pre cruise accommodations

4 of us flew in on a Fri and 2 others on the Sun before our cruise which sailed on the Mon. We loved the area, quietness, and backyard pool. Will definetly rent this property again.
Overnattede 3 nætter i januar 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Great house

Amazing house, clean, and spacious. Great communication w host!
Overnattede 10 nætter i juni 2023
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Plenty of space

This is a beautiful home with all the amenities you need. The pool is refreshing and the beds were comfortable. We had everything for a great long weekend
Overnattede 4 nætter i marts 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Casa Barcelona

Casa Barcelona was the PERFECT place for my family and I during our stay in Miami for graduation. It was spacious, quiet and exactly how the pictures portrayed. The outside pool area was the best to enjoy a hot summer day and they had everything we needed!
Overnattede 4 nætter i maj 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Casa barcelona

Beautiful home, clean and in a nice quiet neighborhood, pool and backyard are a plus in this home. Very very recommended. Host were always available and helpful
Overnattede 7 nætter i juni 2023
Svar fra VrboOwner den 3. jul. 2023
I’m glad you enjoyed your stay, Francisco! Thank you for your kind review, and for being such a wonderful guest. You are welcome back any time :-)
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Great trip and great hosts!

We had a great time at Casa Barcelona! The neighborhood was safe and quiet, exactly what we were looking for. The home was as described, clean, and cozy. We could feel the warmth radiate from the walls. The backyard space was large, our kids loved the colorful LED lights surrounding the yard/pool at night. The hosts are easy to communicate with and have fast response time. They really care about their residents. I highly recommend booking a stay here!
Overnattede 5 nætter i juni 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Fantastic Experience

My team and I had a FANTASTIC experience. We arrived to a sweet note from the owner and a bottle of wine. The property was beautiful, we were especially excited about the pool. Communication was easy and thorough and we had no problem contacting them when needed. We would absolutely stay here again. THANK YOU!
Overnattede 3 nætter i april 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Welcoming, comfortable, elegant

As soon as you walk in you feel at home in this lovely house. It has a relaxing open, roomy floor plan and many beautiful furnishings. The main living area opens out to the backyard with pool which manages to feel private despite being in a neighborhood.When an issue developed, the property manager was immediately responsive.We would certainly return if in the area again.
Overnattede 3 nætter i marts 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Perfect paradise

We travelled with our adult children for my mother’s 80th birthday. This house was perfect!!! The pool and yard is a little paradise! We enjoyed it tremendously! Location was perfect. Close to our families Easy commute to highways to get to the beach then can retreat to a safe quiet neighborhood. Beautiful homes in the neighborhood. Very clean, well stocked and beautifully decorated. Claudia, the manager, is wonderful. Always available and answers immediately. Would highly recommend. Will definitely stay here again!
Overnattede 8 nætter i juni 2024
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Beautiful Property!

Absolutely a beautiful property and we will definitely be a returning renter. Only suggestion would be for longer term renters (i.e. we stayed for 10 days)......We only had (1) trash bag and when we called, we where told that we needed to buy our own trash bags..... Just my $.02, but besides that, we loved the property and the amenities were spectacular.
Overnattede 12 nætter i maj 2024
Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Synes godt om: Kommunikation, annoncens rigtighed
Overnattede 13 nætter i marts 2026
Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Synes godt om: Indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Overnattede 10 nætter i august 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Overnattede 3 nætter i oktober 2024
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Overnattede 5 nætter i oktober 2024
Fortæl os, hvordan vi kan forbedre vores hjemmesideGiv feedback