Lejlighed

Sea Cabin Resort Sleeps 4 Private Balcony the Perfect Small Family Getaway

Billedgalleri for Sea Cabin Resort Sleeps 4 Private Balcony the Perfect Small Family Getaway

Et værelse med balkon, loftventilator, fjernsyn, spisebord og et billede af en fugl.
Opholdsområde
En stue med en grå sofa, et lille sofabord og en stor skydedør, der fører ud til en balkon.
Pool
Skilt for Sea Cabin i Cherry Grove.

Anmeldelser

9,4 ud af 10, Gæstefavorit
Blandt de bedst anmeldte overnatningssteder i dette område

Højdepunkter

  • Fantastisk beliggenhed ved stranden
    Nyd de paradisiske omgivelser med en højt bedømt beliggenhed ved stranden.
  • Central beliggenhed
    Du er aldrig langt fra din destination med denne praktiske beliggenhed.
  • Oplev nærliggende seværdigheder
    Gåafstand til North Myrtle Beach Beaches
1 soveværelse1 badeværelsePlads til 4 personer

Populære faciliteter

  • På stranden
  • Swimmingpool
  • Mulighed for parkering på stedet
  • Køkken
  • Vaskemaskine
  • Aircondition

Udforsk området

Åbn kort
North Myrtle Beach, SC
  • Place, North Myrtle Beach Beaches
    ‪1 min. gang‬
  • Place, Futch Beach
    ‪4 min. gang‬
  • Place, Cherry Grove Beach
    ‪2 min. kørsel‬
  • Airport, North Myrtle Beach, South Carolina (CRE-Grand Strand Lufthavn)
    ‪15 min. kørsel‬

Værelser og sovepladser

1 soveværelse (4 sovepladser)

Soveværelse 1

1 queensize-seng

Soveværelse 2

1 køjeseng (enkeltseng)

1 badeværelse

Badeværelse 1

Badekar eller brusekabine · Toilet

Områder

Køkken
Altan
Spiseområde

Om overnatningsstedet

Sea Cabin Resort Sleeps 4 Private Balcony the Perfect Small Family Getaway

Sea Cabin Resort, both family and budget friendly.

Located at Cherry Grove Point, Sea Cabin Resort is a oceanfront condo complex just a few short steps to the beach or pool.

Sea Cabin Unit 104 is a fully remodeled first floor (not ground level) 1bed/1bath residence with an open floor plan. This nicely furnished condo with small kitchen has full size refrigerator and all appliances is perfect for couples or small families on a budget who are looking to spend some quiet time on the beach!

Sea Cabin amenities include large outdoor swimming pool, sun decks, beach access walkways, outdoor showers, grilling area, and free parking for 2 vehicles.

■■ Summary
► 1 bedroom (queen bed) / 1 bathroom
► sturdy bunkbed / children/young adults / 175 lb. max
► small kitchen with stainless steel appliances & coffee maker
► 55" flatscreen television in living room
► private beachfront porch
► pools and sun decks
► charcoal grilling area
► coin operated laundry facility
► secure Hi Speed WIFI
► Secure keyless entry (new door code for each reservation)
► Linens and towels provided (BEACH/POOL towels not provided)
► Free parking for 2 vehicles (permit must be displayed)

■■ Rules and Requirements
► No Pets - No Smoking - No Golf Carts
► No large parties or gatherings - No Loud Music
► North Myrtle Beach Quiet Time Ordinance in effect from 11pm - 8am
► Exceeding occupancy limits will result in eviction with no refund.
► Minimum age of primary renter/designated responsible party is 25!
► Government Issued ID required to make reservation

■■ Answers to frequently asked questions
► BEACH CHAIRS can be rented at life guard station or beach attendant
► CABLE TV and/or STREAMING
► GOLF CARTS NOT ALLOWED
► KEYLESS ENTRY each reservation receives unique door code
► LINENS/TOWELS Included (Beach/Pool towels not provided)
► MOTORCYCLES NOT ALLOWED
► PETS NOT ALLOWED
► SMOKING / VAPING NOT ALLOWED in condo, on balcony, or in hallways
► PARKING IS FREE (2 vehicles per reservation)
► PARKING PASSES must be visible at all times to avoid towing
► POOL PASSES - provided and required at all times
► CHILDREN must be accompanied by parent/legal age guardian

Management for this property is provided by Happy Crab Vacations LLC.

Tilføj datoer for priser

Lignende overnatningssteder

Husregler

Indtjekning efter kl. 16.00
Minimumsalder for lejere: 25
Udtjekning inden kl. 10.00
default

Børn

Børn i alderen 0-17 år er tilladt
default

Begivenheder

Arrangementer er ikke tilladt
default

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt
default

Rygning

Rygning er ikke tilladt
NO Pets, Motorcycles, Golf Carts, Smoking, Vaping, Loud Music, Parties, City Quiet Time Ordinance in Effect 11pm-8am.
Pet/Golf Cart Exceptions cited in listing description. All cancelations incur 3% credit card processing recoup fee.
Rental Agreement Must Be Signed - Government Issued ID Required - Balance Must Be Paid in Full 29 days prior to arrival.

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Overnatningsstedets nr.: 4438176vb
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.
Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker og lås med dødbolt
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig

Om området

North Myrtle Beach

Denne lejlighed befinder sig på stranden i North Myrtle Beach. Rejsende med stor interesse for kultur, kan tage et smut forbi House of Blues Myrtle Beach, mens dem, der sætter pris på stedets naturskønne områder, kan besøge North Myrtle Beach Beaches og Myrtle Beach Beaches. OD Pavilion Amusement Park og Molten Mountain er også et besøg værd. Oplevelser som jetski og kajakroning giver gode muligheder for at komme ud på eller i det omgivende vand, eller du kan tage på eventyr ved at afprøve vandre-/cykelruter og økoture i nærheden.
Kort
North Myrtle Beach, SC

Hvad ligger i nærheden?

  • North Myrtle Beach Beaches - 1 min. gang - 0.0 km
  • Futch Beach - 4 min. gang - 0.4 km
  • Heritage Shores Nature Preserve - 9 min. gang - 0.8 km
  • Cherry Grove Beach - 2 min. kørsel - 1.7 km
  • Cherry Grove Fishing Pier - 4 min. kørsel - 3.0 km

Sådan kommer du rundt

  • North Myrtle Beach, South Carolina (CRE-Grand Strand Lufthavn) - 18 min. kørsel

Restauranter

  • ‪McDonald's - ‬11 min. kørsel
  • ‪Starbucks - ‬11 min. kørsel
  • ‪Circle K - ‬11 min. kørsel
  • ‪Cooper’s Tavern - ‬13 min. kørsel
  • ‪Tar Baby's Pancakes - ‬7 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Har Sea Cabin Resort Sleeps 4 Private Balcony the Perfect Small Family Getaway en pool?

Ja, dette overnatningssted har en pool.

Er Sea Cabin Resort Sleeps 4 Private Balcony the Perfect Small Family Getaway et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Sea Cabin Resort Sleeps 4 Private Balcony the Perfect Small Family Getaway?

Der er mulighed for parkering på overnatningsstedet.

Hvornår er indtjekning på Sea Cabin Resort Sleeps 4 Private Balcony the Perfect Small Family Getaway?

Indtjekning starter kl. 16.00.

Hvornår er udtjekning på Sea Cabin Resort Sleeps 4 Private Balcony the Perfect Small Family Getaway?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger Sea Cabin Resort Sleeps 4 Private Balcony the Perfect Small Family Getaway?

Dette lejlighedskompleks i North Myrtle Beach ligger på stranden, kun 5 minutters gang fra North Myrtle Beach Beaches og Futch Beach. Derudover ligger Cherry Grove Beach og Heritage Shores Nature Preserve ca. 2 km derfra.

Anmeldelser

9,4

Enestående

Anmeldelser vises i kronologisk rækkefølge og har gennemgået en modificerings- og verificeringsproces, medmindre andet er angivet.
Få mere at videÅbner i et nyt vindue
Bedømmelse på 10 − Fremragende. 4 af i alt 6 anmeldelser
Bedømmelse på 8 − Udmærket. 2 af i alt 6 anmeldelser
Bedømmelse på 6 − Okay. 0 af i alt 6 anmeldelser
Bedømmelse på 4 − Dårligt. 0 af i alt 6 anmeldelser
Bedømmelse på 2 − Forfærdeligt. 0 af i alt 6 anmeldelser

9,4/10

Rengøring

10/10

Indtjekning

9,8/10

Kommunikation

9,8/10

Området

9,8/10

Annoncens rigtighed

Anmeldelser

Verificeret

8/10 Godt

Brittany C.

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Sea cabin

Very nice and close to the beach. Would love to stay again.
Overnattede 4 nætter i juni 2025
Verificeret

10/10 Fremragende

ICY N.

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
The property was nice. Nice pool, small and cozy. At night parking can be tough but you can still find a place to park.
Overnattede 7 nætter i juli 2026
Verificeret

8/10 Godt

Stephanie L.

Synes godt om: Indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Family Beach Vacation

This is our second stay at Sea Cabin condos. The location is perfect. Right on the beach, beautiful balcony view, onsite pool and not too far from shopping/dining.
Overnattede 5 nætter i juli 2025
Verificeret

10/10 Fremragende

Summer M.

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Condo was so nice and clean!! They got back to me fast when I had questions! We will definitely stay here again!
Overnattede 4 nætter i juni 2025
Verificeret

10/10 Fremragende

Alison S.

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Great place. Just as described and the ocean front location was wonderful. Walk up one flight of stairs and you are right at the entrance to the condo and the laundry facility is directly accross the hall. Very clean and and the host is prompt with communication.
Overnattede 4 nætter i juni 2026
Verificeret

10/10 Fremragende

lisa w.

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Myself and my husband really enjoyed our stay here. We woke up every morning too a perfect view of the ocean. We were able to easily access the beach and take a walk to the point and out into the ocean at low tide. For a couple just looking to get away from everyday life and take a relaxing vacation, we would strongly recommend this condo. The pictures were exactly what they condo looks like and nicely situated. We couldn't have asked for any where better for our 25th anniversary vacation. We will definitely make this one of your got to places to get away. Thank you for your hospitality and responsivnes.
Overnattede 4 nætter i juni 2026

Om værten

Vært: Happy Crab Vacations LLC & Chateau By The Sea

Værtens profilbillede

Sprog:

engelsk

Premium-vært

Værten sørger gang på gang for, at gæster får en god oplevelse.
Fortæl os, hvordan vi kan forbedre vores hjemmesideGiv feedback