Casa de Campo Luxury Retreat

Billedgalleri for Casa de Campo Luxury Retreat

Et uendeligt pool med havudsigt, liggestole og parasoller.
Et soveværelse med en stor seng, loftventilator og havudsigt.
Et soveværelse med en stor seng, ventilator, fjernsyn og havudsigt.
Oversigtsbillede af en kystejendom med swimmingpool, tennisbane og flere bygninger omgivet af frodig vegetation og krystalklart turkis vand.
En moderne stue med udsigt til poolen, hvide møbler og kunst på væggene.
Plads til 10 personer5 soveværelser7 senge

Populære faciliteter

  • Swimmingpool
  • Mulighed for parkering på stedet
  • Kæledyrsvenligt
  • Køkken
  • Vaskemaskine
  • Aircondition

Udforsk området

Åbn kort
La Romana, Los Cajuiles

Værelser og sovepladser

5 soveværelser (10 sovepladser)

Soveværelse 1

1 kingsize-seng

Soveværelse 2

1 kingsize-seng

Soveværelse 3

2 dobbeltsenge

Soveværelse 4

2 dobbeltsenge

Soveværelse 5

1 queensize-seng

5 badeværelser

Badeværelse 1

Toilet · Kun brusekabine

Badeværelse 2

Toilet · Kun brusekabine

Badeværelse 3

Toilet · Kun brusekabine

Badeværelse 4

Toilet · Kun brusekabine

Badeværelse 5

Toilet · Kun brusekabine

Områder

Køkken
Altan
Have

Om overnatningsstedet

Casa de Campo Luxury Retreat

Nestled along the shores of the Caribbean Sea in Casa de Campo, this elegant oceanfront villa offers a serene escape with five bedrooms, a charming gazebo, and a refreshing swimming pool. The timeless design effortlessly blends indoor and outdoor spaces, allowing guests to immerse themselves in the beauty of the ocean views.

The gazebo provides a perfect setting for alfresco dining, while the air-conditioned living and dining rooms inside offer a sophisticated retreat. The living spaces are thoughtfully designed to exude comfort and elegance, and the bedrooms promise a restful stay with stunning ocean panoramas. This villa is an exquisite combination of relaxation and luxury, ensuring an unforgettable experience in Casa de Campo.

Tilføj datoer for priser

Lignende overnatningssteder

Husregler

Indtjekning efter kl. 16.00
Minimumsalder for lejere: 21
Udtjekning inden kl. 11.00
default

Børn

Børn i alderen 0-17 år er tilladt
default

Begivenheder

Arrangementer er ikke tilladt
default

Kæledyr

Kæledyr er tilladt
default

Rygning

Rygning er ikke tilladt

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Overnatningsstedets nr.: 5203126vb
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.
Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig

Om området

La Romana

Denne villa befinder sig i La Romana. Casa de Campo Marina og La Romana havn er begge et besøg værd, hvis oplevelser står på agendaen. Er du mere interesseret i stedets natur, kan du med fordel besøge Bayahibe Strand og Dominicus Beach.
Kort
La Romana, Los Cajuiles

Sådan kommer du rundt

  • La Romana (LRM-La Romana Intl.) - 15 min. kørsel

Restauranter

  • ‪Minitas Beach Club & Restaurante - ‬4 min. kørsel
  • ‪Mare Grill & Restaurant - ‬22 min. kørsel
  • ‪Casa de Campo Pool Bar - ‬6 min. kørsel
  • ‪Dreams Lobby Bar - ‬22 min. kørsel
  • ‪The Grill - ‬23 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Har Casa de Campo Luxury Retreat en pool?

Ja, dette overnatningssted har en pool.

Er Casa de Campo Luxury Retreat et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Ja, kæledyr er tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Casa de Campo Luxury Retreat?

Der er mulighed for parkering på overnatningsstedet.

Hvornår er indtjekning på Casa de Campo Luxury Retreat?

Indtjekning starter kl. 16.00.

Hvornår er udtjekning på Casa de Campo Luxury Retreat?

Udtjekning er kl. 11.00.

Hvor ligger Casa de Campo Luxury Retreat?

Denne villa ligger i La Romana, kun 5 km fra Casa de Campo Marina, The Links og Teeth of the Dog Golfbaner. Derudover ligger Casa de Campo ridecenter og Playa Minitas ca. 5 km derfra.

Om værten

Din vært

Værtens profilbillede
Fortæl os, hvordan vi kan forbedre vores hjemmesideGiv feedback