Lejlighed

3 Bedroom Apartment at Wings in Surfers Paradise

Billedgalleri for 3 Bedroom Apartment at Wings in Surfers Paradise

Et moderne hotel med flere etager, en buet facade, altaner og et centralt atrium.
En moderne bygning med flere etager, altaner, en overdækket indgang og et palmetræ.
En moderne hotelindgang med et skilt for 'Mantra Wings' og en overdækket gang.
Et højt hotel med en buet facade, flere altaner og et poolområde.
Et moderne hotelværelse med en stor seng, et natbord, en stol og udsigt over byen.

Anmeldelser

8,0 ud af 10.
Rigtig godt

Højdepunkter

  • Nyd den opvarmede pool
    Et sjældent fund i dette område – tag en svømmetur eller en afslappende dukkert.
  • Oplev nærliggende seværdigheder
    Gåafstand til Surfers Paradise Beach
3 soveværelser2 badeværelserPlads til 8 personer

Populære faciliteter

  • Altan
  • Boblebad på stedet
  • Swimmingpool
  • Fitnesscenter på stedet
  • Aircondition
  • Gratis Wi-Fi

Udforsk området

Åbn kort
Surfers Paradise, Queensland
  • Place, Surfers Paradise Beach
    ‪2 min. gang‬
  • Place, SkyPoint Observation Deck
    ‪3 min. gang‬
  • Place, Cavill Avenue
    ‪5 min. gang‬
  • Airport, Gold Coast, QLD (OOL-Coolangatta)
    ‪31 min. kørsel‬

Værelser og sovepladser

3 soveværelser (8 sovepladser)

Soveværelse 1

1 kingsize-seng

Soveværelse 2

2 enkeltsenge

Soveværelse 3

2 enkeltsenge

Stue 1

1 sovesofa (dobbeltseng)

2 badeværelser

Badeværelse 1

Sæbe · Håndklæder til rådighed · Badekar · Toilet · Kun brusekabine · Shampoo · Hårtørrer

Badeværelse 2

Sæbe · Håndklæder til rådighed · Toilet · Kun brusekabine · Shampoo

Områder

Køkken
Altan
Antal stuer
Udendørs legeområde
Spiseområde

Om overnatningsstedet

3 Bedroom Apartment at Wings in Surfers Paradise

Welcome to your perfect getaway at Wings! These private, self contained 3-bedroom apartments offer comfort, convenience, and city/street views. Enjoy all this property has to offer for an unforgettable “Q” Stay.

HOTEL FEATURES:
- Outdoor pool + spa
- Steam room
- Fully equipped gym
- BBQ facilities
- Tennis court

Included in Your Stay:
✔ Private balcony
✔ TV
✔ Complimentary Wi-Fi
✔ Air-conditioning
✔ 1x complimentary car park under the building (2m)
✔ Fully equipped kitchen & laundry facilities
✔ Basic starter pack of amenities (hotel size soap and hair wash, sachet of dish liquid, 1x bin bag and 1x bath towel per guest)

Important to Note:
- Booking requires a security bond of $500 on arrival.
- Managed by Q Stay (not affiliated with onsite management).
- Housekeeping is not provided during your stay, including towel refreshes.
- Bedding configurations & furniture may slightly vary from photos.

Operating Hours:
9AM - 5PM Weekdays
10AM - 4PM Weekends

Key Collection: Pick up your keys from a lockbox located at 9 Ferny Avenue, Surfers Paradise.

Check-in: 3:00 PM - Closing (late check-in available)
Check-out: By 10:00 AM

DISCLAIMER:
- Q Stay does not manage onsite facilities such as the pool, sauna, gym, etc. and can not control when and for how long closures/maintenance will occur. Disruptions to the complimentary wifi are out of Q Stay’s control. No compensation will be given for such events.

The entire apartment is yours to enjoy! We ask that you treat the property as if it were your own and make the most of your time on the Gold Coast.

Tilføj datoer for priser

Lignende overnatningssteder

Husregler

Indtjekning efter kl. 15.00
Udtjekning inden kl. 10.00
default

Børn

Børn i alderen 0-17 år er tilladt
default

Begivenheder

Arrangementer er ikke tilladt
default

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt
default

Rygning

Rygning er ikke tilladt

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Overnatningsstedets nr.: 9423211
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.
Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig

Om området

Gold Coast

Denne lejlighed befinder sig i Surfers Paradise – et område i Gold Coast, der ligger tæt på forlystelsesparker og ved vandet. Cavill Avenue og Pacific Fair Shopping Centre er begge et besøg værd, hvis shopping står på agendaen. Er du mere interesseret i stedets natur, kan du med fordel besøge Surfers Paradise Beach og Broadwater Parklands. Gå ikke glip af Warner Bros. Movie World og Currumbin Vildtreservat. Udforsk områdets muligheder for oplevelser på, i og ved vandet såsom snorkling, surfing/bodyboarding og svømning i nærheden, eller nyd godt af den fri natur ved at kaste dig ud i mulighederne hvad angår vandre-/cykelruter.
Kort
Surfers Paradise, Queensland

Hvad ligger i nærheden?

  • Surfers Paradise Beach - 2 min. gang - 0.2 km
  • SkyPoint Observation Deck - 3 min. gang - 0.3 km
  • Cavill Avenue - 5 min. gang - 0.5 km
  • Slingshot - 7 min. gang - 0.6 km
  • Chevron Renaissance - 10 min. gang - 0.9 km

Sådan kommer du rundt

  • Cypress Avenue Station - 15 min. gang
  • Varsity Lakes Station - 20 min. kørsel
  • Gold Coast, QLD (OOL-Coolangatta) - 39 min. kørsel

Restauranter

  • ‪Starbucks - ‬6 min. gang
  • ‪Surfers Paradise Surf Life Saving Club - ‬4 min. gang
  • ‪Grill'd - ‬7 min. gang
  • ‪Hungry Jack's - ‬6 min. gang
  • ‪Olive Coffee - ‬4 min. gang

Ofte stillede spørgsmål

Har 3 Bedroom Apartment at Wings in Surfers Paradise en pool?

Ja, dette overnatningssted har en udendørs pool. Blandt pooltyperne finder du en opvarmet pool.

Er 3 Bedroom Apartment at Wings in Surfers Paradise et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos 3 Bedroom Apartment at Wings in Surfers Paradise?

Der er mulighed for parkering på overnatningsstedet.

Hvornår er indtjekning på 3 Bedroom Apartment at Wings in Surfers Paradise?

Indtjekning starter kl. 15.00.

Hvornår er udtjekning på 3 Bedroom Apartment at Wings in Surfers Paradise?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger 3 Bedroom Apartment at Wings in Surfers Paradise?

Dette lejlighedskompleks ligger i Surfers Paradise, kun få skridt fra Northcliffe Beach og Surfers Paradise Beach. Derudover ligger Cavill Avenue og Gold Coast Kongres- og Udstillingscenter ca. 5 km derfra. Du kan desuden gå til Cypress Avenue Station på 15 minutter og Florida Gardens station på 19 minutter.

Anmeldelser

8,0

Alletiders

Anmeldelser vises i kronologisk rækkefølge og har gennemgået en modificerings- og verificeringsproces, medmindre andet er angivet.
Få mere at videÅbner i et nyt vindue
Bedømmelse på 10 − Fremragende. 0 af i alt 1 anmeldelser
Bedømmelse på 8 − Udmærket. 1 af i alt 1 anmeldelser
Bedømmelse på 6 − Okay. 0 af i alt 1 anmeldelser
Bedømmelse på 4 − Dårligt. 0 af i alt 1 anmeldelser
Bedømmelse på 2 − Forfærdeligt. 0 af i alt 1 anmeldelser

8,0/10

Rengøring

8,0/10

Indtjekning

8,0/10

Kommunikation

8,0/10

Området

8,0/10

Annoncens rigtighed

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

It has been a wonderful experience not for me only but for the family as well. Location is great

Well it serves the purpose and needs. The basic Utility make you feel as if you are in your home. We enjoyed our stay
Overnattede 3 nætter i april 2021

Om værten

Vært: Q Stay Team

Værtens profilbillede
🏆 Managed by Q Stay Gold Coast the company started in December 2020 with a team of 10 staff who all have strong backgrounds in the accommodation industry 💪 We pride ourselves in customer service and satisfaction. Managing over 100 apartments in the Gold coast area from budget to ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ accommodation.

Derfor valgte værten dette overnatningssted

- Free wifi
- 1 x free car parking
- Guests are welcome to use a fitness room.
- BBQ facilities
- Close to: Bars, clubs, restaurants, beaches, pool and spa.
- Gold Coast Convention and Exhibition Center is 2.1 km from Wings Resort
- The Star Gold Coast is 2.3 km away.
- Sky Point Observation Deck reachable within a 20-minute walk or 1 minute tram ride.
- Perfect for Blues on Broadbeach and the Country music festival.

Derfor er dette overnatningssted unikt

- Public transport to this property is ideal, with a tram and bus stop right in front of the property.
- This property is a 30 second walk from the beautiful Surfers Paradise beach.

Sprog:

engelsk
Fortæl os, hvordan vi kan forbedre vores hjemmesideGiv feedback