Lejlighed

Gorgeous Designer Apartment, Heated Pool Access

Billedgalleri for Gorgeous Designer Apartment, Heated Pool Access

Et rum med synlige træbjælker, en murstensvæg, en hvid pejs, et spisebord med stole, et fjernsyn på et skab, og et stort vindue.
Et moderne køkken med murstensvæg, træbjælker og et spiseområde med et træbord og bænk.
En hyggelig stue med murstensvæg, pejs, sofa og et spiseområde med et køleskab.
En hyggelig stue med pejs, et spiseområde og et køkken med moderne hårde hvidevarer.
Et moderne køkken med komfur i rustfrit stål, hvide skabe, en murstensvæg og et vindue med skodder.

Anmeldelser

9,6 ud af 10, Gæstefavorit
Blandt de bedst anmeldte overnatningssteder i dette område

Højdepunkter

  • Sjov for hele familien
    Højt bedømt af familier
  • Privat have
    Et sjældent fund – slap af i den fredelige, private have.
  • Central beliggenhed
    Du er aldrig langt fra din destination med denne praktiske beliggenhed.
  • Oplev nærliggende seværdigheder
    Close to Forsyth Park

Populære faciliteter

  • Terrasse
  • Privat pool
  • Internetadgang
  • Aircondition
  • Vaskemaskine og tørretumbler
  • Køleskab

Udforsk området

Åbn kort
Savannah, GA
  • Place, Forsyth Park
    ‪3 min. gang‬
  • Place, Savannah College of Art and Design
    ‪4 min. gang‬
  • Place, Abercorn Street
    ‪6 min. gang‬
  • Airport, Savannah, GA (SAV-Savannah - Hilton Head Intl.)
    ‪21 min. kørsel‬

Værelser og sovepladser

1 soveværelse (4 sovepladser)

Soveværelse 1

1 queensize-seng

Soveværelse 2

1 sovesofa (dobbeltseng)

1 badeværelse

Badeværelse 1

Badekar eller brusekabine · Toilet

Områder

Terrasse eller gårdhave
Køkken
Have
Spiseområde

Tilføj datoer for priser

Lignende overnatningssteder

Om området

Savannah

Denne lejlighed befinder sig i centrum i Savannah. River Street og City Market er begge et besøg værd, hvis shopping står på agendaen. Er du mere interesseret i stedets natur, kan du med fordel besøge Forsyth Park og Savannah River. Ser du frem til et event eller en sportbegivenhed under din rejse? Se, hvad Enmarket Arena eller Savannah Civic Center har på programmet. Udforsk områdets muligheder for oplevelser på, i og ved vandet såsom jetski og kajakroning i nærheden, eller nyd godt af den fri natur ved at kaste dig ud i mulighederne hvad angår cykling og økoture.
Kort
Savannah, GA

Hvad ligger i nærheden?

  • Mercer Williams House Museum - 1 min. gang - 0.2 km
  • Forsyth Park - 3 min. gang - 0.3 km
  • Savannah College of Art and Design - 4 min. gang - 0.4 km
  • Abercorn Street - 6 min. gang - 0.5 km
  • Savannah Civic Center - 6 min. gang - 0.6 km

Sådan kommer du rundt

  • Savannah Amtrak Station - 10 min. kørsel
  • Savannah - Hilton Head International Airport (SAV) - 21 min. kørsel

Restauranter

  • ‪Popeyes Louisiana Kitchen - ‬7 min. gang
  • ‪KFC - ‬9 min. gang
  • ‪Wendy's - ‬6 min. gang
  • ‪Origin Coffee Bar - ‬6 min. gang
  • ‪The Gallery Espresso - ‬10 min. gang

Ofte stillede spørgsmål

Har Gorgeous Designer Apartment, Heated Pool Access en pool?

Ja, dette overnatningssted har en pool.

Er Gorgeous Designer Apartment, Heated Pool Access et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på Gorgeous Designer Apartment, Heated Pool Access?

Indtjekning starter kl. 16.00.

Hvornår er udtjekning på Gorgeous Designer Apartment, Heated Pool Access?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger Gorgeous Designer Apartment, Heated Pool Access?

Dette lejlighedskompleks ligger i Historic Downtown Savannah, kun 5 minutters gang fra Chatham Square, Forsyth Park og Savannah College of Art and Design. Derudover ligger River Street og City Market ca. 2 km derfra.

Anmeldelser

9,6

Enestående

Anmeldelser vises i kronologisk rækkefølge og har gennemgået en modificerings- og verificeringsproces, medmindre andet er angivet.
Få mere at videÅbner i et nyt vindue
Bedømmelse på 10 − Fremragende. 41 af i alt 50 anmeldelser
Bedømmelse på 8 − Udmærket. 8 af i alt 50 anmeldelser
Bedømmelse på 6 − Okay. 1 af i alt 50 anmeldelser
Bedømmelse på 4 − Dårligt. 0 af i alt 50 anmeldelser
Bedømmelse på 2 − Forfærdeligt. 0 af i alt 50 anmeldelser

10/10

Rengøring

10/10

Indtjekning

9,8/10

Kommunikation

10/10

Området

9,4/10

Annoncens rigtighed

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Great place to stay on the south end of old Savannah downtown. If you like to walk you can go to everything you want and leave your car parked. Just don't forget to download the Savannah parking app to pay for parking throughout the day.
Overnattede 7 nætter i september 2026
Svar fra VrboOwner den 1. okt. 2026
Exploring Savannah on foot is one of the best ways to enjoy the city! We’re happy the location made it easy to park the car and walk to everything you wanted to see. Great tip on the parking app too! We hope you had a wonderful time exploring and come back again soon.
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
I loved this stay! I traveled solo and felt completely safe and comfortable with this location - easy to walk or run to the park and all around to restaurants. It was clean and quaint, and communication was great the whole time. Will stay again!
Overnattede 3 nætter i juli 2026
Svar fra VrboOwner den 22. aug. 2026
Thank you so much for your wonderful review! We are thrilled that you felt safe and comfortable traveling solo and enjoyed the convenient location for walking or running to the park and nearby restaurants. It is lovely to hear that you found the space clean and quaint and that communication was great throughout your stay. We would be delighted to welcome you back for another visit! - TM
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
This was the coolest little place to stay in Savannah! It was convenient to everything we wanted to do and see. We loved everything about it. Just be aware if you have a vehicle with you, that you will need to move your car to different parking spots depending on street sweeping days or you will be ticketed.
Overnattede 3 nætter i maj 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
It was a great stay in the cutest rental! Walkable to everything! It was crystal clean and so comfortable.
Overnattede 3 nætter i april 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Wonderful host, perfect location & the place was spotless
Overnattede 3 nætter i november 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Great location. We walked to almost everything. Thank you!
Overnattede 3 nætter i februar 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Beautiful and spacious apartment, great location. Had a brief issue with the dryer, but the hosts were quick to respond and accomodate.
Overnattede 4 nætter i januar 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Very comfortable stay at a highly convenient location. The host was quick to respond to questions and provide information. I enjoyed my stay and will definitely be back. Thank you
Overnattede 5 nætter i januar 2026
Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Synes godt om: Rengøring, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Great place!

Great location, clean space, walkable city!
Overnattede 4 nætter i februar 2023
Svar fra VrboOwner den 1. mar. 2023
It was a pleasure hosting you. We are so pleased to hear how wonderful your stay was and how the property was in a great location. We hope you come back and visit us again. - Southern Belle Vacation Rentals Team
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Great property

Excellent property and location. Would stay again.
Overnattede 3 nætter i oktober 2023
Svar fra VrboOwner den 11. okt. 2023
Hello John Thank you for choosing Southern Belle Vacation Rentals. We are so pleased to hear how wonderful your stay was and hope you come back and visit us again. -Southern Belle Vacation Rentals Team
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Perfect place to stay in Savannah! Loved the exposed brick and overall feel of the one bedroom apartment. We walked everywhere and it was lovely. Very close to Mercer House and Forsyth Park. We hope to return soon.
Overnattede 3 nætter i oktober 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Anniversary Vacation

The place was amazing, definitely within walking distance of EVERYTHING we needed to see for our first time in Savannah. It was a great few days and we’d stay again for sure
Overnattede 3 nætter i august 2022
Svar fra VrboOwner den 24. okt. 2022
Hello Brandi, it was a pleasure hosting you. Happy Anniversary! We are so pleased to hear how wonderful your trip was and how the property was in a great location. We look forward to hosting you in the future. - Southern Belle Vacation Rentals Team
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Stay in Savannah

Great place! Very clean and very responsive
Overnattede 4 nætter i september 2023
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Great place and location

Beautiful place, very clean, great location, host was super responsive and nice. I would come back any time.
Overnattede 4 nætter i februar 2023
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Treetop

It was absolutely gorgeous! We loved staying there.
Overnattede 3 nætter i juli 2024
Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Christmas in Savannah

Absolutely lovely stay at the Tree Top. Convenient location to everything and hosts were very responsive. Looking forward to visiting again!
Overnattede 5 nætter i december 2023
Svar fra VrboOwner den 27. dec. 2023
Hello Allison Thank you for choosing Southern Belle Vacation Rentals. We are so pleased to hear how wonderful your trip was. We hope you come back and visit us again. - Southern Belle Vacation Rentals Team
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Perfect spot

Great place. Clean. Perfect location
Overnattede 3 nætter i februar 2022
Svar fra VrboOwner den 11. feb. 2022
Thank you for the review Renee. We are so pleased to hear how great your trip was and how the property was in a good location. We hope you come back and visit with us again soon. SBVR Team
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Tree Top Stay

Very clean and located in a great area
Overnattede 4 nætter i januar 2024
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Our Stay in Savannah

The property was immaculate & within close proximity to anything we wanted or needed. It was also very convenient to have a washer & dryer so we weren’t bringing home suitcases of dirty clothes! Would stay again!
Overnattede 3 nætter i september 2022
Svar fra VrboOwner den 12. sep. 2022
Hello Scott, it was a pleasure hosting you. Thank you for choosing Southern Belle Vacation Rentals. We are so pleased to hear how wonderful your trip was and hope you come back and visit us again. -Southern Belle Vacation Rentals Team
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Vacation

Bery nice property
Overnattede 6 nætter i november 2024
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Excellent

The property was beautiful and everything we hoped for. We had a wonderful time in Savannah and will definitely be back.
Overnattede 6 nætter i oktober 2023
Svar fra VrboOwner den 10. nov. 2023
Thank you for choosing Southern Belle Vacation Rentals. We are so pleased to hear how wonderful your stay was and hope you come back and visit us again. -Southern Belle Vacation Rentals Team
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Sweet Savannah Stay

The apartment was so cute and we loved the area and being so close to Chatham Square! The apartment was beautiful and we didn’t mind the stairs after eating all the yummy food. The property managers were very accommodating and checked in throughout our stay.
Overnattede 3 nætter i november 2023
Svar fra VrboOwner den 28. nov. 2023
Thank you for choosing Southern Belle Vacation Rentals. We are so pleased to hear how wonderful your stay was and hope you come back and visit us again. -Southern Belle Vacation Rentals Team
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Honeymoon

It was even more breathtaking than in the pictures. Such a unique rental that overlooked Chatham Square. We loved every second of our stay.
Overnattede 3 nætter i juli 2022
Svar fra VrboOwner den 24. okt. 2022
Hello Caleb, it was a pleasure hosting you. Congratulations on the wedding! We are so pleased to hear how wonderful your trip was and how the property was in a great location. We look forward to hosting you in the future. - Southern Belle Vacation Rentals Team
Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed

Love the history

Wonderful property and wonderful location. Only thing we would change is a king bed (as stated in the description) instead of a queen bed.
Overnattede 4 nætter i oktober 2022
Svar fra VrboOwner den 24. okt. 2022
Hello Emily, thank you for choosing Southern Belle Vacation Rentals. I want to apologize for the error in the listing. I have updated our web team to correct the listing. We hope you come back and visit us again. - Southern Belle Vacation Rentals Team
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Savannah

Great location. Very romantic
Overnattede 7 nætter i maj 2023
Fortæl os, hvordan vi kan forbedre vores hjemmesideGiv feedback