Hele boligen

Coral House, 5 min to the beach- fiber optic internet and swimming pool

Billedgalleri for Coral House, 5 min to the beach- fiber optic internet and swimming pool

Et moderne poolområde indendørs med træterrasse, liggestole og en glasdør, der fører til et soveværelse.
Et moderne køkken med indbygget mikroovn, brødrister, kaffemaskine og ovn.
En moderne bygning med et overdækket gangareal, store vinduer og udsigt til det fri.
En moderne udendørs terrasse med et træbeklædt pergola, siddepladser og en swimmingpool.
Et moderne køkken med en central ø, rustfrie hvidevarer og træskabe.

Anmeldelser

10 ud af 10.
Enestående

Højdepunkter

  • Højt bedømte komfortable senge
    Gæsterne kunne lide de behagelige senge.
  • Mulighed for parkering i parkeringskælder
    Nyd bekvemmeligheden ved en parkeringskælder – et sjældent fund i området.
  • Central beliggenhed
    Du er aldrig langt fra din destination med denne praktiske beliggenhed.
  • Oplev nærliggende seværdigheder
    I nærheden af Uvita Strand
3 soveværelser2+ badeværelserPlads til 6 personer

Populære faciliteter

  • Boblebad på stedet
  • Privat pool
  • Grill
  • Aircondition
  • Kæledyrsvenligt
  • Køleskab

Udforsk området

Åbn kort
Uvita, Puntarenas Province
  • Place, Marino Ballena Nationalpark
    ‪8 min. gang‬
  • Place, Uvita Strand
    ‪18 min. gang‬
  • Place, Playa Colonia
    ‪18 min. gang‬

Sovepladser

3 soveværelser (6 sovepladser)

Soveværelse 1

1 kingsize-seng

Soveværelse 2

1 queensize-seng

Soveværelse 3

1 queensize-seng

2 badeværelser, 1 toilet

Badeværelse 1

Sæbe · Håndklæder til rådighed · Toilet · Kun brusekabine · Shampoo · Hårtørrer

Badeværelse 2

Sæbe · Håndklæder til rådighed · Toilet · Kun brusekabine · Shampoo · Hårtørrer

Badeværelse 3

Toilet

Områder

Køkken

Om overnatningsstedet

Coral House, 5 min to the beach- fiber optic internet and swimming pool

Modern house, you will enjoy cooking at this spacious kitchen, with a big island and a convention oven for baking. While you cook you can also enjoy the pool and watch a movie in the leaving room, all this spaces are open, Casa Coral was designed thinking about confort for your vacations. It has all what you need, we provide cooking supplies, pool towels and also clothes detergent.

Tilføj datoer for priser

Lignende overnatningssteder

Husregler

Indtjekning efter kl. 16.00
Udtjekning inden kl. 11.00
default

Børn

Børn i alderen 0-17 år er tilladt
default

Begivenheder

Arrangementer er ikke tilladt
default

Kæledyr

Kæledyr er tilladt: Kun hunde og katte under 9 kg hver (maks. 2 kæledyr i alt)
default

Rygning

Rygning er ikke tilladt

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Overnatningsstedets nr.: 3435879vb
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.
Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet

Om området

Uvita

Denne feriebolig befinder sig i Bahía Ballena. Marino Ballena Nationalpark og Punta Uvita reflekterer områdets naturlige skønhed. Områdets andre seværdigheder inkluderer Uvita Kunstcenter og Alturas Dyrereservat. Sunset Surf Dominical - Dagslektioner og Parque Reptilandia er også et besøg værd. Udforsk områdets muligheder for oplevelser på, i og ved vandet såsom dykning og rafting i nærheden, eller nyd godt af den fri natur ved at kaste dig ud i mulighederne hvad angår ridning og vandring.
Kort
Uvita, Puntarenas Province

Hvad ligger i nærheden?

  • Marino Ballena Nationalpark - 8 min. gang - 0.7 km
  • Uvita Strand - 18 min. gang - 1.5 km
  • Playa Colonia - 18 min. gang - 1.5 km
  • Punta Uvita - 12 min. kørsel - 1.8 km
  • Nauyaca Vandfald - 38 min. kørsel - 36.4 km

Restauranter

  • ‪La Choza de Alejo - ‬18 min. gang
  • ‪Restaurante Marino Ballena - ‬15 min. gang
  • ‪Restaurante Nativo - ‬10 min. gang
  • ‪Kinsu - ‬2 min. gang
  • ‪The Bakery - ‬3 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Har Coral House, 5 min to the beach- fiber optic internet and swimming pool en pool?

Ja, dette overnatningssted har en udendørs pool.

Er Coral House, 5 min to the beach- fiber optic internet and swimming pool et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Ja, dette overnatningssted tillader hunde og katte (maks. 2 i alt) med en maksimumvægt på 9 kg pr. kæledyr.

Hvor meget koster parkering hos Coral House, 5 min to the beach- fiber optic internet and swimming pool ?

Der er mulighed for parkering på overnatningsstedet.

Hvornår er indtjekning på Coral House, 5 min to the beach- fiber optic internet and swimming pool ?

Indtjekning starter kl. 16.00.

Hvornår er udtjekning på Coral House, 5 min to the beach- fiber optic internet and swimming pool ?

Udtjekning er kl. 11.00.

Hvor ligger Coral House, 5 min to the beach- fiber optic internet and swimming pool ?

Dette feriested ligger i Bahía Ballena, kun 2 km fra Marino Ballena Nationalpark, Playa Colonia og Uvita Strand. Derudover ligger Punta Uvita og Uvita Vandfald ca. 5 km derfra.

Anmeldelser

10

Enestående

Anmeldelser vises i kronologisk rækkefølge og har gennemgået en modificerings- og verificeringsproces, medmindre andet er angivet.
Få mere at videÅbner i et nyt vindue
Bedømmelse på 10 − Fremragende. 5 af i alt 5 anmeldelser
Bedømmelse på 8 − Udmærket. 0 af i alt 5 anmeldelser
Bedømmelse på 6 − Okay. 0 af i alt 5 anmeldelser
Bedømmelse på 4 − Dårligt. 0 af i alt 5 anmeldelser
Bedømmelse på 2 − Forfærdeligt. 0 af i alt 5 anmeldelser

9,0/10

Rengøring

10/10

Faciliteter

10/10

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter

10/10

Indtjekning

10/10

Kommunikation

10/10

Området

10/10

Annoncens rigtighed

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
The house is great plenty of space and super comfortable beds. An easy walk to the beautiful beach too.
Overnattede 3 nætter i februar 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter, kommunikation
This is an excellent place to stay! You can walk to the beach and restaurants. Pool was a nice break from the heat and beds were comfortable. Place has top notch appliances and they provide laundry detergent and cleaning supplies. Angelica was a great host and she operates a tour company right next door so you can book tours and have everything in one place!
Overnattede 2 nætter i januar 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter, kommunikation
Great property! Angelica was very helpful!
Overnattede 6 nætter i december 2023
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, annoncens rigtighed
Overnattede 2 nætter i juli 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Overnattede 2 nætter i februar 2026

Om værten

Vært: Angelica Fernandez

Værtens profilbillede

Sprog:

engelsk, spansk
Fortæl os, hvordan vi kan forbedre vores hjemmesideGiv feedback