Lejlighed

NEW APARTMENT NEAR BELLAGIO! BALCONY GARDEN, & STUNNING VIEW! SMERALDO

Billedgalleri for NEW APARTMENT NEAR BELLAGIO! BALCONY GARDEN, & STUNNING VIEW! SMERALDO

En balkon med udsigt over en sø, bjerge og en by.
Et køkken med træskabe, en gasblus og udsigt til en sø og bjerge gennem en glasdør.
Et moderne køkken med udsigt til en sø og bjerge, et spiseområde med bord og stole, samt en skydedør, der fører ud til en udendørs balkon.
Overnatningsstedets område
En naturskøn sti med gelænder, der fører hen til en sø med en landsby i baggrunden.

Anmeldelser

9,6 ud af 10.
Enestående

Højdepunkter

  • På stranden
    En unikt overnatningssted ved stranden med direkte adgang til strande og havet.
  • Oplev nærliggende seværdigheder
    Gåafstand til Lezzeno Havn
2 soveværelser1 badeværelsePlads til 3 personer

Populære faciliteter

  • Møbleret altan eller terrasse
  • På stranden
  • Tekøkken
  • Aircondition
  • Gratis internet
  • Køleskab

Udforsk området

Åbn kort
lezzeno, Lombardy
  • Place, Lezzeno Havn
    ‪13 min. gang‬
  • Place, Bellagio Havn
    ‪10 min. kørsel‬
  • Place, Villa del Balbianello
    ‪48 min. kørsel‬

Værelser og sovepladser

2 soveværelser (3 sovepladser)

Soveværelse 1

1 queensize-seng

Soveværelse 2

1 queensize-seng

1 badeværelse

Badeværelse 1

Håndklæder til rådighed · Bidet · Toilet · Kun brusekabine · Hårtørrer

Områder

Terrasse eller gårdhave
Veranda eller hawaiiansk terrasse
Køkken
Tekøkken
Altan
Have
Spiseområde

Om overnatningsstedet

NEW APARTMENT NEAR BELLAGIO! BALCONY GARDEN, & STUNNING VIEW! SMERALDO

5 km from Bellagio, new apartment with stunning lake view ..
2 double bedrooms, air conditioning, private furnished terrace, garden with deck chairs, air conditioning and free parking at 250 meters…
The view ranges over the free beaches at 650 meters, on the green mountains and on the blue of the lake.
In front of Villa Balbianello and Comacina island, we also see the characteristic shape of the Pearl of Lario close to us, Bellagio

SMERALDO APARTMENT BELLAVISTA HOUSE

New apartment with 2 separate and independent double bedrooms with lake view.
AT SECOND FLOOR, At the entrance the living room, dining area and relaxation area. kitchen, stove, dishwasher, oven, dish drainer. Fridge and freezer. table and chairs in the living room, sofa and TV. Separate bathroom with toilet, shower, bidet and hairdryer. 2 bedrooms both furnished with double beds. The terrace furnished with a dining table, chairs and relaxing armchairs in front of a breathtaking view of the lake is fabulous. Shared garden with relaxation area and solarium. Bath and bedroom linen included. FREE INTERNET WIFI IN ALL HOUSE

we have these others apartments located in Lezzeno & Bellagio:


Rubino Lezzeno n. 10072414
Orchidea Lezzeno n. 10072402

Luxury Loft Bellagio centre n. 8607551
Perla Bellagio centre n. 6710711
Terrazzo Bellagio n. 8616386
Il Giardino Bellagio n. 6322981

Tilføj datoer for priser

Lignende overnatningssteder

Husregler

Indtjekning efter kl. 15.00
Minimumsalder for lejere: 18
Udtjekning inden kl. 10.00
default

Børn

Børn i alderen 3-17 år er tilladt
default

Begivenheder

Arrangementer er ikke tilladt
default

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt
default

Rygning

Rygning er ikke tilladt
Tassa di soggiorno del 1,5 € per persona/per notte. Non si applica ai bambini al di sotto degli 11 anni.
PARCHEGGIO GRATIS A 200 METRI DALLA CASA SOLO A PIEDI, MASSIMO 5 MINUTI DI PASSEGGIATA PIANA

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Overnatningsstedets registreringsnummer 013126-CIM-00040, IT013126B4HHPHR3BB
Overnatningsstedets nr.: 10683938
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.
Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Værten har angivet, at der er en kuliltealarm på overnatningsstedet
Værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker, førstehjælpskasse og lås med dødbolt
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig

Om området

Lezzeno

Denne lejlighed befinder sig på stranden i Lezzeno. Villa Monastero og Villa del Balbianello er nogle af det betydningsfulde seværdigheder, du kan se. Er det oplevelser, som står på agendaen, kan du besøge Bellagio Havn. Villa Melzi Haver og Enoteca Principessa er også et besøg værd. Oplevelser som kajakroning giver gode muligheder for at komme ud på eller i det omgivende vand, eller du kan tage på eventyr ved at afprøve vandre-/cykelruter i nærheden.
Kort
lezzeno, Lombardy

Hvad ligger i nærheden?

  • Lezzeno Havn - 13 min. gang - 1.1 km
  • Bellagio Havn - 10 min. kørsel - 7.7 km
  • Villa Monastero - 35 min. kørsel - 12.3 km
  • Villa del Balbianello - 48 min. kørsel - 14.7 km
  • Lake Lugano - 51 min. kørsel - 28.3 km

Sådan kommer du rundt

  • Canzo Station - 26 min. kørsel
  • Lugano (LUG-Agno) - 94 min. kørsel

Restauranter

  • ‪Giulietta Al Lago - ‬25 min. kørsel
  • ‪Hotel Villa Aurora - ‬7 min. gang
  • ‪Ristorante Pizzeria Aurora - ‬7 min. gang
  • ‪Bar Il Golfo - ‬27 min. kørsel
  • ‪Bar Pasticceria Tre Archi - ‬22 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Er NEW APARTMENT NEAR BELLAGIO! BALCONY GARDEN, & STUNNING VIEW! SMERALDO et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos NEW APARTMENT NEAR BELLAGIO! BALCONY GARDEN, & STUNNING VIEW! SMERALDO?

Der er mulighed for parkering på overnatningsstedet.

Hvornår er indtjekning på NEW APARTMENT NEAR BELLAGIO! BALCONY GARDEN, & STUNNING VIEW! SMERALDO?

Indtjekning starter kl. 15.00.

Hvornår er udtjekning på NEW APARTMENT NEAR BELLAGIO! BALCONY GARDEN, & STUNNING VIEW! SMERALDO?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger NEW APARTMENT NEAR BELLAGIO! BALCONY GARDEN, & STUNNING VIEW! SMERALDO?

Dette lejlighedskompleks i Lezzeno ligger på stranden, kun 1,2 km fra Lezzeno Havn samt mindre end 10 km fra Bellagio Havn og Cadenabbia Færgeterminal. Derudover ligger Villa Serbelloni og Nesso-vandfaldene ca. 10 km derfra.

Anmeldelser

9,6

Enestående

Anmeldelser vises i kronologisk rækkefølge og har gennemgået en modificerings- og verificeringsproces, medmindre andet er angivet.
Få mere at videÅbner i et nyt vindue
Bedømmelse på 10 − Fremragende. 4 af i alt 5 anmeldelser
Bedømmelse på 8 − Udmærket. 1 af i alt 5 anmeldelser
Bedømmelse på 6 − Okay. 0 af i alt 5 anmeldelser
Bedømmelse på 4 − Dårligt. 0 af i alt 5 anmeldelser
Bedømmelse på 2 − Forfærdeligt. 0 af i alt 5 anmeldelser

9,6/10

Rengøring

9,2/10

Indtjekning

9,6/10

Kommunikation

8,8/10

Området

9,2/10

Annoncens rigtighed

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Beautiful home on a beautiful lake.

Had a wonderful and relaxing stay. Paulo and Monica were wonderful hosts.
Overnattede 2 nætter i september 2022
Svar fra VrboOwner den 10. okt. 2022
Thank for being ideal guests. You will always be welcome when you want to come back to Lezzeno!
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Lovely apartment amazing view

Everything was fantastic except the location of the apartment is very high up and quite a trek uphill from the village centre
Overnattede 7 nætter i juli 2023
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Amazing views

The town is charming and about 5 km south of Bellagio. Away from the crowds. The apartment is small and equipped with the basics (no frills) for cooking, but it is modern and clean and comfortable. The apartment is high up on the hillside and interestingly accessible only by a rough walkway 200 meters and over a waterfall bridge, but really you come here for the view. It’s breathtaking from every window. The hosts are helpful (personally escorting us when we couldn’t find the parking) and provide good information on restaurants and sights around the town. Walkable down a steep path to the ferry dock and to town. Easy drive to Bellagio.
Overnattede 4 nætter i september 2023
Svar fra VrboOwner den 2. okt. 2023
Thank for being ideal guests. You will always be welcome when you want to come back to lezzeno!
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
They did the best job they could explaining how to walk from parking to the building…just take your time, watch the videos, etc. Beautiful place with a stunning view
Overnattede 2 nætter i juni 2026
Svar fra VrboOwner den 23. jun. 2026
Thank you very much for your kind review! It was a pleasure hosting you, and we hope to welcome you back again in the future! 😊
Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Vue magnifique sur le lac

Vue magnifique sur le lac. Logement correspondant à l’annonce. Literie confortable. Endroit calme un peu à l’écart. Seul bémol le stationnement de son véhicule (peu de place de parking).
Overnattede 4 nætter i august 2022
Svar fra VrboOwner den 20. aug. 2022
Dear guests, thank you very much, I hope to host you again in the future!

Om værten

Vært: MONICA

Værtens profilbillede

Sprog:

engelsk, italiensk

Premium-vært

Værten sørger gang på gang for, at gæster får en god oplevelse.
Fortæl os, hvordan vi kan forbedre vores hjemmesideGiv feedback