Lejlighed·Privat vært

On the Beach! 2-Bed Condo. All Amenities Condo-Hotel. Spectacular Ocean Views.

Billedgalleri for On the Beach! 2-Bed Condo. All Amenities Condo-Hotel. Spectacular Ocean Views.

Et resortområde med swimmingpool, flere liggestole og parasoller, et boblebad og udsigt til havet.
En stue med sofa, sofabord og en skål med frugt. Der er en loftsvifte, et spejl og en dør, der fører til et andet rum.
En stue med en blå sofa, et glasbord og et køkken i baggrunden.
Et poolområde med udsigt til strand og hav, en stråtækt bygning og palmer.
Udsigt gennem en overdækket område med en statue i midten, palmer og en klar blå himmel.

Anmeldelser

9,8 ud af 10.
Enestående

Højdepunkter

  • På stranden
    En unikt overnatningssted ved stranden med direkte adgang til havet.
  • Central beliggenhed
    Du er aldrig langt fra din destination med denne praktiske beliggenhed.
  • Oplev nærliggende seværdigheder
    I nærheden af Quinta Avenida
2 soveværelser2+ badeværelserPlads til 5 personer

Populære faciliteter

  • På stranden
  • Udendørs pool
  • Mulighed for parkering på stedet
  • Køkken
  • Aircondition
  • Altan

Udforsk området

Åbn kort
Playa del Carmen, Q.R.
  • Place, Playacar Strand
    ‪1 min. gang‬
  • Place, Mayan Ruins of Playacar
    ‪6 min. gang‬
  • Place, Playacar-golfklub
    ‪9 min. gang‬

Værelser og sovepladser

2 soveværelser (5 sovepladser)

Soveværelse 1

1 kingsize-seng

Soveværelse 2

2 enkeltsenge

Stue 1

1 sovesofa (enkeltseng)

2 badeværelser, 1 toilet

Badeværelse 1

Sæbe · Håndklæder til rådighed · Badekar eller brusekabine · Toilet · Kun brusekabine · Shampoo · Hårtørrer

Badeværelse 2

Sæbe · Håndklæder til rådighed · Toilet · Kun brusekabine · Shampoo · Hårtørrer

Badeværelse 3

Sæbe · Håndklæder til rådighed · Toilet

Områder

Køkken
Altan
Antal stuer

Om overnatningsstedet

On the Beach! 2-Bed Condo. All Amenities Condo-Hotel. Spectacular Ocean Views.

Discover our Newly Renovated beautiful 2-bedroom gem located in the exclusive gated community of Playacar Phase I, Playa del Carmen and nestled among ancient Mayan ruins. This welcoming private condo provides spectacular Ocean Views from both levels, with balconies overlooking the turquoise Caribbean. The property is just a short walk from the vibrant 5th Avenue.

Features include A/C, WiFi, 1 King bed, 2 Twin beds or a split King, and two Full baths with showers and hairdryers, plus a half-bathroom. Enjoy the additional living room space with a cozy sofa bed. Plus a fully equipped Kitchen with Fridge, Oven, Stove, Microwave and Drinking-Water dispenser.

Additional amenities ideal for a relaxing, luxurious getaway include a 24/7 Reception, In-house Italian Restaurant with Terrace seating, plus a Pool Bar/Restaurant on the beach. Guests can take advantage of Free amenities including a Gym with weights and aerobic equipment overlooking the beach, access to the resorts Spa with Steam Room and free use of beach towels, fresh daily. Luxury Spa services including Massage, Beauty Salon, Hairdresser are also available at extra cost.

We know that our place will help you relax and to experience everything Playa del Carmen has to offer. And, with the assistance of the Lobby Concierge, all that the Riviera Maya has to offer.

Tilføj datoer for priser

Lignende overnatningssteder

Husregler

Indtjekning efter kl. 15.00
Minimumsalder for lejere: 21
Udtjekning inden kl. 10.00
default

Børn

Børn i alderen 0-17 år er tilladt
default

Begivenheder

Arrangementer er ikke tilladt
default

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt
default

Rygning

Rygning er ikke tilladt

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Overnatningsstedets nr.: 4180764vb
Dette overnatningssted administreres af en privat vært (en person, der ikke udlejer som virksomhed eller erhverv). EUs forbrugerlov, herunder fortrydelsesret, gælder ikke for din reservation. Din reservation er dog dækket af din private værts afbestillingsregler.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Værten har angivet, at der er en kuliltealarm på overnatningsstedet
Værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet

Om området

Playa del Carmen

Denne lejlighed befinder sig på stranden i Playacar – et område i Playa del Carmen. Stedets naturskønne områder kan opleves med et besøg til Playa del Carmen Main Beach og Playacar Strand, mens Xplor Theme Park og Xcaret Mexico Temapark er et par andre populære seværdigheder, du kan opleve. Xaman Ha Aviary og Temazcal Natura er også et besøg værd.
Kort
Playa del Carmen, Q.R.

Hvad ligger i nærheden?

  • Playacar Strand - 1 min. gang - 0.0 km
  • Mayan Ruins of Playacar - 6 min. gang - 0.6 km
  • Playacar-golfklub - 9 min. gang - 0.8 km
  • Quinta Avenida - 18 min. gang - 1.5 km
  • Playa del Carmen Main Beach - 8 min. kørsel - 3.9 km

Restauranter

  • ‪Turquesa - ‬15 min. gang
  • ‪Occidental Allegro - ‬12 min. gang
  • ‪Don Rafael - ‬8 min. gang
  • ‪Restaurante Miramare - ‬12 min. gang
  • ‪La Barra Artesanal - ‬15 min. gang

Ofte stillede spørgsmål

Har On the Beach! 2-Bed Condo. All Amenities Condo-Hotel. Spectacular Ocean Views. en pool?

Ja, dette overnatningssted har en udendørs pool.

Er On the Beach! 2-Bed Condo. All Amenities Condo-Hotel. Spectacular Ocean Views. et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos On the Beach! 2-Bed Condo. All Amenities Condo-Hotel. Spectacular Ocean Views.?

Der er mulighed for parkering på overnatningsstedet.

Hvornår er indtjekning på On the Beach! 2-Bed Condo. All Amenities Condo-Hotel. Spectacular Ocean Views.?

Indtjekning starter kl. 15.00.

Hvornår er udtjekning på On the Beach! 2-Bed Condo. All Amenities Condo-Hotel. Spectacular Ocean Views.?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger On the Beach! 2-Bed Condo. All Amenities Condo-Hotel. Spectacular Ocean Views.?

Dette lejlighedskompleks ligger på stranden i Playacar, kun 15 minutters gang fra Playacar Strand og Playa del Carmen Maritime Terminal. Derudover ligger Quinta Avenida og Playa del Carmen Main Beach ca. 2 km derfra.

Om værten

Vært: David Bower

Værtens profilbillede

Sprog:

engelsk, spansk

Premium-vært

Værten sørger gang på gang for, at gæster får en god oplevelse.
Fortæl os, hvordan vi kan forbedre vores hjemmesideGiv feedback